Bu devirde kavga etmek ne kadar mantıklı?

Anana sövdüyse ne olmuş? Annenin haberi bile yok. Sende onunkine söv çok mu zor? Annene sövülünce annen üzülmez ama sen 5 para etmez adamlar yüzünden zarar görürsen işte o zaman annen üzülür değmez dostum. Ne zaman kavga edersin söyleyeyim; annen yanında iken taciz etmeye çalışırlar kız arkadaşın yanında iken laf atarlar paranı gasp etmeye çalışırlar. Hakkını yerler o zaman edersin. Ama böyle çocukca olaylarla başını ağrıtmaya lüzum yok.
İlk 2 cümlenize harfiyen katılıyorum.

İnsanlarda içgüdü tarzı bir şey olmuş "Ananın" diye başlayan cümleler karşısında delirmek.

Kaçı bıçağı takabilecek kadar cesaretli sence :D mahallede gördüğün kekoların hepsi kolpa, ucube herifler. Bıçak takabilecek herifler öyle kolay denk gelmez.

Bunlar yasaklı maddenin etkisinde oluyorlar çoğu öyle takar bıçağı haberin olmaz hiç bulaşma kanka. Sonradan hatırlamıyordum pişmanım derler olan sana olur.

Evet sorum açık ve net. Öncelikle şunu diyeyim, kavgayı seven bir insan değilim fakat gerektiği yerde de savunan biriyim. Sizce bu devirde kavga etmek ne kadar mantıklı

Örneğin;
Ana mevzusu olur. Çıkışta döversin çocuğu, çocuk ertesi gün gelir çıkışa 10 kişi ile olay büyür veya teke tek çıkacaksındır. Onda bıçak falan vardır sende hiçirşey yoktur. Siz nasıl halledersiniz böyle durumları mesela? Ana mevzusu olur çocukta bıçak vardır arkası sağlamdır onlarda da bıçak sopa vs. vardır mesela. Siz o kavgaya girer misiniz?

Kavga etmekten değil de ettikten sonra devreye başkalarının girmesinden çekiniyorum. Birini yatırıyorsun yarın 10 kişi tekrar geliyor. Gel de uğraş.

Kendi adıma konuşuyorum. Senelerce kickboks ve diğer dövüş sanatları ile uğraştım. Dışarıda kavga etmem ciddi bir durum olmadıkça. Kaldı ki bıçak, sopa, kişi üstünlüğü gibi durumlarda anında kaçarım zaten. Teke tek kavgada karşıdaki delici alet çıkarttığı anda kaçacaksın zaten. Yenerim diye düşünmeyin rast gele savurur hayatınız kararır Allah muhafaza. Polis çağırın abi zor değil. Sokakta kuvvetli bağır polis geliyor zaten. Polis gelmese esnaf başına üşüşür rahat ol.

Kendi adıma konuşuyorum. Senelerce kickboks ve diğer dövüş sanatları ile uğraştım. Dışarıda kavga etmem ciddi bir durum olmadıkça. Kaldı ki bıçak, sopa, kişi üstünlüğü gibi durumlarda anında kaçarım zaten. Teke tek kavgada karşıdaki delici alet çıkarttığı anda kaçacaksın zaten. Yenerim diye düşünmeyin rast gele savurur hayatınız kararır Allah muhafaza. Polis çağırın abi zor değil. Sokakta kuvvetli bağır polis geliyor zaten. Polis gelmese esnaf başına üşüşür rahat ol.
Aynen hocam filmlerdeki gibi adamın kolunu kırıp o bıçağı alıp kalbine batıracak halimiz yok.

Aynen hocam filmlerdeki gibi adamın kolunu kırıp o bıçağı alıp kalbine batıracak halimiz yok.

Öyle bir şey olmuyor zaten adrenalin var hocam. Adrenalin şans işi kimine güç verir, kimini kaçırır, kiminin elini ayağını titretir bir şey yapamaz. En iyisi alttan almaktır erdemlik sizde kalır. 5 dakika sonra yüzünü unutacağın, hayatına etkisi olmayacak insanla kavga etmenin mantığı yok ciddi durumlar dışında.

Hocam tam olarak okumadım mesajları fakat başlığa göre cevap verecek olursam. Yeri geldiği zaman tabiki kavgadan kaçılmaz ama yok o küfür etti yok kornaya bastı vb. sebepler için kavgaya tutuşulmaz. Saçma sapan sebepler yüzünden hayatınızı karartmaya değmez o an ne olacağını bilemezsiniz.

Evet sorum açık ve net. Öncelikle şunu diyeyim, kavgayı seven bir insan değilim fakat gerektiği yerde de savunan biriyim. Sizce bu devirde kavga etmek ne kadar mantıklı.

Örneğin;
Ana mevzusu olur. Çıkışta döversin çocuğu, çocuk ertesi gün gelir çıkışa 10 kişi ile olay büyür veya teke tek çıkacaksındır. Onda bıçak falan vardır sende hiçirşey yoktur. Siz nasıl halledersiniz böyle durumları mesela? Ana mevzusu olur çocukta bıçak vardır arkası sağlamdır onlarda da bıçak sopa vs. vardır mesela. Siz o kavgaya girer misiniz?

En korktuğum şey. Kavgada ya bıçak çekerlerse.

Geri
Yukarı