Bu dönemde bilgisayar toplanmalı mı?

Ghazi

Hectopat
Dolar malum piyasa üstümüzde, ne yapmalıyız? Bekleyip ne olacağını mı görelim? Hemen mi bilgisayar toplayalım? Dolar düşer mi? Düşer ise de beklemeye değer mi? Yoksa bilgisayar 2 sene içinde ülkemizde saray muamelesi mi görecek? Ulaşılmaz bir ürün mü olacak? Yorumlarınızı tahminlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de PC almayi dusunuyorum dolar artik dusmez. En iyi 6 seviyesinde kalir ama fikirim yok. Konsol almayi dusunuyorum su an.

Sistemini toplayan topladı. Geçen yaz 2500 liraya toplanan 1050Ti'ye sahip olan bir sistem şu an 4000 lira seviyelerinde. Bence şu an bilgisayar toplanmaz toplanmak isteniyorsa biraz fazla para vermek gerek.

Çok lazımsa topla bence. Dolar daha da yükselir bu gidişle. 7, 8, 9 liraları görmesi işten bile değil.

Bu işin böyle olacağı belliydi, dış borç almış başını gitmiş. Cari açık sürekli büyüyor. Her şeyi TL ile satıp yurt dışından dolar ile alıyoruz. Köprüden geçmiyorsun diye bile geçiş sözünü tutmadığımız için milyon dolarlar ödüyoruz. Ülkenin Ekonomi Bakanı kim, Cumhurbaşkanının damadı, böyle bir şey ancak üçüncü dünya ülkelerinde olur.

Yani hiçbir düzelme beklemeyin. Maalesef bunlar iyi günlerimiz olabilir. Bence fırsatınız varsa şimdi toplayın.

Dolar bundan sonra daha da artar, düşmez. Düşerse de taş çatlasa 20-30 kuruş düşer. Pazartesinden itibaren Amerika'nın alüminyum, demir ve çelik için yeni vergilendirmesi devreye girecek. Pazartesi sabah 09.00 -10.00 arasına dikkat. Dolar 7 TL'yi test edecek, hatta geçecek.

"Şu anda bilgisayar toplanmaz!" diye bir şey yok. Dolar sürekli artacak. Üretim yok bir şey yok. İleride daha fazla sıkıntı çekecek sistem toplayacaklar. Hatırlarsanız bayağı ünlüydü bir ara. Sanırsam 2002'deydi. Bir arkadaş "Dolar 1,7 olmuş bu zamanda sistem toplanmaz." demişti. Şimdi dolar 1,7 olsa kim sistem toplanmaz der? Bana kalırsa mümkün olan en kısa sürede sistem toplanmalı. Ekonomik kriz yakın gibi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı