Bu hayatın bir hayal ürünü olma ihtimali

Bence biz hücrenin içinde yaşıyoruz.
external-content.duckduckgo.com.jpeg

Kardeşim çok düşünme. Ha gerçek ha simulasyon ya da rüya. Ne fark eder. Hepsinin özeti oku çalış öl.
Böyle bu kadar çok düşünürsen hayatını saçma sapan düşüncelere harcarsın. Ya da rüyanı neyse.
Dayak yiyince canın yanıyor mu? O zaman salla.
Bence biz hücrenin içinde yaşıyoruz.Eki Görüntüle 455734
Evrenin fotoğrafını henüz görüntüleyemiyoruz. Sadece tahmin.

Böyle bir görüş var hem de azımsanmayacak kadar destekçisi de var. Şu an yaşadığımız hayatın bir simülasyon olduğuna ve çeşitli senaryolarla testler yapıldığına inanan bir grup. Özellikle siyasi, dini veya etnik meselelerin aslında bir çıkış noktası olmaması ve bir anda patlak vermesinin bunun bir göstergesi olduğunu da savunuyorlar. Birisi beyaz tavşanı izler mi onu bilemem tabii:)

Ha bir de bizim ülkenin simülasyonunu EA Games gibi birisi yazmış olabilir, her özellik paralı maalesef;)
Daha iyi simülasyon ve hata düzeltmeleri için 9.99$ lütfen.

Son düzenleme:
Arkadaşlar hayatımın her anında bu soruyu kendi kendime sordum. Ya şu an biz farklı varlıklarsak? Önceki dünyada uzun bir süre uykuya dalıp bu hayat denilen rüyayı görüyorsak? Ya şu an bu sorudan cevap beklediğim insanlar gerçek değilse? Her şey önce ki dünyada ki olan bizin hayal ürünüyse?
Bunu arkadaşlarla çok tartıştık. Bana göre Assasin' s Creed oyunundaki gibi atalarımızın hayatını yaşıyorduk ancak hiç birimiz bunu bilmiyorduk. Birileri uykumuzda olduğumuzu, ancak rüyanın içinde olduğumuzu fark edemediğimizi söyledi. Üzerimizde deney yapıldığını söyleyen oldu. Farklı görüşler var, ancak bana sorsanız ben hayata en gerçekçi oyun derim. Düşünün: eğer çalışırsanız para kazanıyorsunuz. Seçimleriniz gidişatı etkiliyor. Her şeyi belli düzene göre yapıyorsunuz. Üstteki yorumlarda bir arkadaşın da dediği gibi bir çocuk yani Tanrı bizi yönetiyor ve biz ona uyuyoruz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı