Bu hayatın bir hayal ürünü olma ihtimali

edizkurtz

Hectopat
Arkadaşlar hayatımın her anında bu soruyu kendi kendime sordum. Ya şu an biz farklı varlıklarsak? Önceki dünyada uzun bir süre uykuya dalıp bu hayat denilen rüyayı görüyorsak? Ya şu an bu sorudan cevap beklediğim insanlar gerçek değilse? Her şey önce ki dünyada ki olan bizin hayal ürünüyse?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar hayatımın her anında bu soruyu kendi kendime sordum. Ya şu an biz farklı varlıklarsak? Önceki dünyada uzun bir süre uykuya dalıp bu hayat denilen rüyayı görüyorsak? Ya şu an bu sorudan cevap beklediğim insanlar gerçek değilse? Her şey önce ki dünyada ki olan bizin hayal ürünüyse?
Bu tarz düşüncelere kapılma sebeplerinden biride dinden uzak yaşamaktır. Hangi dine mensupsunuz yada inaniyor musunuz bilemem. Ama eğer ki Müslümansanız ve dinden uzak yaşıyorsanız bu tarz düşüncelere kapilirsiniz. Bu tarz düşüncelerden kurtulmak istiyorsanız size tavsiyem namaz kilmaniz. Bedeninizin olduğu gibi ruhunuzunda gıdaya ihtiyacı vardır. Ve o gıdalardan biride namazdır. Kılıp kılmamak sizin elinizde tabiki ben sadece bu tarz düşüncelerden kurtulmak istiyorsanız çözüm yolu istiyorsanız diye diyorum. Bir deneyin derim 👍

Bu tarz düşüncelere kapılma sebeplerinden biride dinden uzak yaşamaktır. Hangi dine mensupsunuz yada inaniyor musunuz bilemem. Ama eğer ki Müslümansanız ve dinden uzak yaşıyorsanız bu tarz düşüncelere kapilirsiniz. Bu tarz düşüncelerden kurtulmak istiyorsanız size tavsiyem namaz kilmaniz. Bedeninizin olduğu gibi ruhunuzunda gıdaya ihtiyacı vardır. Ve o gıdalardan biride namazdır. Kılıp kılmamak sizin elinizde tabiki ben sadece bu tarz düşüncelerden kurtulmak istiyorsanız çözüm yolu istiyorsanız diye diyorum. Bir deneyin derim 👍
çok doğrusun ama benimde bazen kendi kendime sorduğum oluyor sonrada gülüp geçiyorum.

Bizlerde dinden uzağız niye bizlerde böyle şeyler olmuyor? Boş sözler söylemekte bu ülkedeki müslümanlar kadar saçmalayan bir kitle yok.

Inanirsin bir şey demem biraz mantıklı konuşun, adam bir konu açmış dinle ilgili bir şey sormamış gelmiş diyor namaz kılarsan sorunlar hallolur.

Simülasyon vb. ütopik varsayimlarla bir yere varilmaz, bu işin sonu gelmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizlerde dinden uzağız niye bizlerde böyle şeyler olmuyor? Boş sözler söylemekte bu ülkedeki müslümanlar kadar saçmalayan bir kitle yok.

Inanirsin bir şey demem biraz mantıklı konuşun, adam bir konu açmış dinle ilgili bir şey sormamış gelmiş diyor namaz kılarsan sorunlar hal olur.

Ben namaz kılarsan sorunlar hallolur demedim. Kılmayı dene dedim. Öncelikle okuduğumuzu anlıyoruz ondan sonra yorum yapıyoruz.
Bu konuda sonuna kadar hak veriyorum.

Böyle bir görüş var hem de azımsanmayacak kadar destekçisi de var. Şu an yaşadığımız hayatın bir simülasyon olduğuna ve çeşitli senaryolarla testler yapıldığına inanan bir grup. Özellikle siyasi, dini veya etnik meselelerin aslında bir çıkış noktası olmaması ve bir anda patlak vermesinin bunun bir göstergesi olduğunu da savunuyorlar. Birisi beyaz tavşanı izler mi onu bilemem tabii:)

Ha bir de bizim ülkenin simülasyonunu EA Games gibi birisi yazmış olabilir, her özellik paralı maalesef;)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı