Bu sene kim şampiyon olur?

Fenerbahçe aşırı fazla transferler yapıyor bu dönemde. Takım baştan aşağı değişti resmen.

Ben Fenerbahçe'nin şansı olduğunu düşünüyorum.

Vallahi Beşiktaş böyle giderse olmaz. Fenerbahçe'nin olacağını pek sanmam. Bence Galatasaray olacak.

Not: Ben Beşiktaşlıyım.
Galatasaray'a 40 maç yapacak kadro yok şimdiden sakatlıklar başladı ara transfer de transfer yaparlarsa veya altyapıdan bir Ozan Kabak daha çıkarsa şansları artar.
Bence şuan en muhtemel aday Fenerbahçe ama daha 36 maç var

Neredeyse 20 kişi transfer etti fener kimyayı tutturması zaman alır. 2 galibiyet aldı fakat objektif bakarsan aham şaham oynamadı karagümrükle berabere kalıyorlardı. Bana erol bulut sezonun yarısında istifa eder gibi geliyor :D her yıl 20 adam transfer edersen ne kimya tutar ne oyun sistemi. Kadron olur sezon sonu 4 5 takvıye yaparsın o zaman oynarsın sampıyonluga. Fener zaten 2 sezon da 2 farklı kadro kurdu. Sonuç; ilk 5E bile giremiyor. Bu sezon fenerin olma ihtimali yüzde 35 görünüyor

Yüzde 35 çok çok düşük bir değer bana göre. Dediğiniz kimya durumu doğru ama bunun üstesinden gelebilmeleri için ortam çok müsait. Çünkü kimya dediğimiz unsur takım içinde ne kadar önemliyse çevre etmenleri açısından da o derece önemli. Baktığımız zaman Fenerbahçe çevre etmenleri açısından kurtarıyor. Taraftar bütünleşmiş, yeni hoca yeni oyuncular ve yeni bir sayfa. Diğer taraftan rakiplerin de durumu ortada. Bu noktada geriye kalan sizin de dediğiniz takım içi kimya. Çevre etmenlerden kendilerini kurtardıkları için takım içi kimyaya çok daha motive şekilde odaklanabilirler. Bu durumun üstesinden gelebilmeleri durumunda şampiyonluğun net favorisidir bana göre. Ama dilerim beceremezler, Galatasaraylıyım çünkü. :D

Tam tersi olmadığını söylemek gerek bu durumlarda 20 kişi transfer edersen 6 ayda kimya tutturursun.O kimyayı tutturana kadarda takım içi dengeler bozulur.
Lemos ve Tisserand hayatlarında ilk defa beraber oynadılar ve gayet iyiydiler. Bence 6 aydan kısa sürecek o kimya işi

Fanatizmi bırak objetif konuş bilader :D 2 sezondur aynı şeyleri diyorsunuz ilk 5 e bile giremiyorsunuz :D
Anladığım kadarıyla ligimizi takip etmiyorsunuz.

En iyi üç defansif orta sahadan 2'si bizde: Gustavo, Sosa, Atiba.

En iyi 5 bekten en az 3'ü bizde: Caner, Novak, Gökhan.

En iyi 3 kaleciden 1'i bizde: Muslera, Altay, Uğurcan.

Ayrıca PAOK takımının kaptanı olan 10 numara olan Pelkas geldi ki Ozan ve Mert Hakan var.

Roma'da ilk 11 oynayan, Perotti geldi.

Fatih Terim'in geçen yıl, "Samatta olmazsa Falcao'yu alın." dediği Samatta geldi.

Ayrıca stoperlerimiz kaliteli, birisi Almanya liginde diğeri ise İspanya'da oynamış.

Bu transferlerden sonra top Erol Bulut ve oyuncularda, fakat bu kadroyu şampiyon yapmamak için çaba göstermen lazım.

Geri
Yukarı