Çözüldü Bütçe arttırın diyenler herkesi Sabancı'nın oğlu mu sanıyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mrcircusshot

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, konularda görüyorum ve insanlar kendi alt-üst limitlerini belirterek tavsiye ve yardım istiyorlar. Hayır anlamıyorum bu adam bilmiyor mu üstüne 3 koyup 5 koyup başka bir şey almayı. Adam kendi süzgecinden geçirmiş kendine ayırabileceği bir bütçe belirlemiş ve nazik bir şekilde sizden tavsiye istiyor. Atıyorum adam diyor ki şu ekran kartı bütçem dahilinde nasıldır? Aşağıdan biri diyor ki biraz daha yükseltin RTX bilmem ne alın. Hayır adam zaten alabilecek olsa niye kötüsünü alsın? Bu adamın aklı yok mu? Forum üyelerinden ricam karşınızdakine cevap verirken empati yaparak cevap vermeleri. Ne yazık ki herkesin ailesi, kendisi tak diye çıkartıp üstüne şu kadar koyup şunu alamıyor. Sizin o burada çöp diye dalgasını yaptığınız sistemler kaç kişinin hayali... Tavsiye verirken yazmak için değil de gerçekten karşıdakiyle fikir alışverişi yapıp yardımcı olabileceğinizi düşünüyorsanız yazarsanız herkes için daha sağlıklı olacağını düşünüyorum. Teşekkürler.

Şeffaf olması açısından düzeltme ekleyeyim:
Bahsettiğim insanları örneklemek gerekirse GT 1030'u soran adama RTX 2060 önerenler.

Son düzenleme:
Böyle durumlar can sıkıcı olabiliyor. Ama bazen de, küçük bir artışla çok daha kaliteli ürünler alınabiliyor.

Duruma göre değişir bence. "Bütçe arttırın" diyen kişi, sağlam ve işe yarayacak bir argüman sunuyorsa, bir yanlışlık yok demektir. Bazen boş bir şekilde yazanlar da oluyor, raporlamak lazım onları da.

Sonuçta son karar kullanıcının, kimseye zorla bir şey aldırılmıyor. :)

Genelde çok düşük bir farka çok daha iyi ürünler oluyor ve onu söylüyorlar. Ben de hep o bütçede önerimi yaptiktan sonra o tarz ürünleri de öneririm. Yani bütçe arttır demek kötü bir şey değil.

Ha ama birde bunu çok abartıp da 200TL'lik klavye isteyene 500TL önerebiliyorlar mesela ama azınlıktalar.

Benim gözlemim bu şekilde.

Biraz daha ekleyerek eklediği fiyata değecek bir ürün alacağı için gayet doğal. Örnek olarak 15 birime Full HD ekran yerine bütçeyi biraz daha arttırıp 17 birime 2K monitör önerileri normal. Bu kişinin aradaki farkı verip alıp almayacağı hakkında fikir sahibi olmasını sağlıyor.

Gereksiz sitem yapıp duyar kasmayın. Adam 5000 bütçem var diyorsa ona kimse 7-8 bin liralık bileşen toplamaz. Bazı zamanlar ufak da olsa üstüne koyup günü kurtarmak yerine geleceği düşünüp daha iyi parçalar alabiliyorsun. Kimse kendini Sabancının oğlu sanmıyor yardım etmeye çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gereksiz sitem yapıp duyar kasmayın. Adam 5000 bütçem var diyorsa ona kimse 7-8 bin liralık bileşen toplamaz. Bazı zamanlar ufak da olsa üstüne koyup günü kurtarmak yerine geleceği düşünüp daha iyi parçalar alabiliyorsun. Kimse kendini Sabancının oğlu sanmıyor yardım etmeye çalışıyor boş konuşmayın.
Üstündeki parayı sen ver de al adama o zaman bilader.Adam mevzunun başında zaten bütçesini belirtiyor,senin o 5000 ile 7 bin 8 bin yazdığının arasındaki farka insanlar 1 ay çalışıp ev geçindiriyor.Asgari ücret belki bilirsin insanlığından nasibini alırsın. @Recep Baltaş bu arkadaşı size havale ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı