Bütün dosyaların uzantısı "djvut" oldu

Enes Kırmızı

Decapat
Daha fazla  
Bütün dosyalarımın uzantısı djvut oldu internette araştırdığıma göre piyasadaki en tehlikeli virüslerden biriymiş bir de bilgisayarın bazı yerlerine _openme.txt dosyaları bırakmışlar içinde de şunlar yazıyor.

---------------------------------------------- ALL YOUR FILES ARE ENCRYPTED -----------------------------------------------

Don't worry, you can return all your files!
All your files documents, photos, databases and other important are encrypted with strongest encryption and unique key.
The only method of recovering files is to purchase decrypt tool and unique key for you.
This software will decrypt all your encrypted files.
What guarantees do we give to you?
You can send one of your encrypted file from your PC and we decrypt it for free.
But we can decrypt only 1 file for free. File must not contain valuable information.
You can look online overview decrypt tool:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Don't try to use third-party decrypt tools because it will destroy your files.
Discount 50% available if you contact us first 72 hours.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

To get this software you need write on our e-mail:
[email protected]

Reserve e-mail address to contact us:
[email protected]

Your personal ID:
0225TRMbWJFi9kROCOiwIaOqbHbkQ03Xxl2rcPC9yir

Ne olur yardım edin yoksa dosyalar her an imha olabilir

Tipik bir para tuzagi virüsü. Yani dosyalarinizi yeniden kullanmak istiyorsan sana bir program satin aldiracaklar. O programin bedava versiyonu tek bir dosyani kurtariyor falan.

Dikkatli incelemedim ama sanirim surada bir cözüm var.

Adam sizden dosyalarınız karşılığında fidye istiyor kısaca. Dosyalarınız çok da önemli değilse formatlayın gitsin.

Bu bir fidye virüsü yani tüm dosyalarını çok güçlü bir şekilde şifreliyor ve kullanılmaz hale getiriyor. O metinde de kısaca dosyalarını eski haline getirebileceğini fakat bunun için bir miktar para ödemen gerektiği yazıyor. İnanman için de şifrelenmiş 1 dosyanı gönder şifresini çözüp geri gönderelim diyorlar. Bildiğim kadarıyla şifreyi para ödeyerek onların sana yollayacağı programı kullanmadan çözmek imkansız eğer dosyaların önemliyse para ödeyerek decrypt yani şifreyi çözmeye yarayan programı onlardan alabilirsin.
Ayrıca 3 parti bir yazılımla şifereyi çözmeye çalışman halinde dosyaların tamamen yok olucağı ve ilk 72 saat içinde indirim yapacakları yazıyor sana gönderilen notta.

Dosyalarınız perte çıktı. Son birkaç haftadır bu virüsü gelen geçen grip gibi bilgisayarına sokuyor. Güçlu bir AV kullanmak şart.

Geçmiş olsun. Şu ana kadar parayı ödedikten sonra dosyaları için key alabilen sadece çok büyük bir şirket gördüm. Onda da şirketin büyük bir ava başlamasından korktukları için anahtarı gönderdiler diye düşünüyorum. Onun dışında kim ne para gönderirse göndersin, dosyalar kurtarılmadı. Dosyalarınızın eski yedekleri ya da gölgeleri varsa kurtarmak bir ihtimal mümkün.

ağlayasım geldi şimdi ben para versem kaç lira isterler ve ben bu parayı nasıl göndericem
sistem geri yükleme işe yararmı tabi oda djvut olmadıysa :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı