Bütün Okul Beni Dövecek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

KırAtlıLiberal

Hectopat
Geçtiğimiz hafta özel sebeplerden dolayı pis bir meslek lisesine gittiğim Çinçin gibi bir yer neyse gene herkese laf atan kabadayılar falan, falan derken perşembe günü beden dersinde birine çarptım. "Özür Dilerim Kardeşim" dedim. Neyse bu benim direk boğazıma yapıştı ben de buna o sinirle vurdum gözü mosmor oldu. Sonra içeri doğru kaçtı içeriden arkadaşını çağırdı. 2 kişi saldırdılar itiş, kalkış, yumruklar derken ayırdılar. Sonra ben çantayı attım. Bu sonradan bana saldıran elemanın üzerine koştum. Burnuna vurarken araya biri girdi o çocuğunda şansa burnuna gelmiş. Onun burnu "foluk foluk" kanadı, sonra beden hocası bizi müdürün yanına götürdü yalanlarını attılar müdürle konuştuk. Yalnız konuşmadan önce 12'ler 11'ler 10'lar 9'lar önüme yığıldı toplandılar, çocuğun akrabaları falan sonra beni dövmeye gelirken hoca geldi. Müdürle konuştuk, sonra hoca beni gönderdi "Olum bunlar geçen sene birini bıçakladı. Aileleri aşırı pislerdir sen en iyisi eve git" ben de eve gittim bizimkilere durumu anlattım. Nakil istedik ama son gün sonuçlanacağı için okula gitmek istemiyorum, beni kesin bıçaklayacaklar bütün okul karşımda benim kimsem yok, bütün okul beni haksız buluyor. Gittiğim okul çok leş bir okul Ankara'da olanlara isimde vereyim. Ne yapmamı tavsiye edersiniz? Lise 1'im.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de ''çok keko diye tabir ettiğimiz ergenlerin'' olduğu bir meslek lisesinden mezunum. Ben kendi bölümüme, işime baktığım için kimse gelip beni bıçaklamadı, sigara da içirmedi. Bu tiplerle omzumuz da çok çarpıştı, özür dileyip geçtim. Okuldaki tipleri bile bile yumruk atarak kendini sen tanıtmışsın onlara.

Bu tiplerin kaybedecek bir şeyleri yoktur, boşa okuyan, okulu da asmayan tipler. Bizim zamanımızda hocayı bile bıçaklıyorlardı. Bulaşmayacaksanız, bulaşıyorsanız da böyle korkarak okula gideceksiniz.

Al işte böyle insanların dağdaki teröristten farkı nedir? Sinir oluyorum şu tip insanlara. Dostum polise falan şikayet et mutlaka ama şahsen polisinde çok bir fayda sağlayacağını sanmıyorum. Nakil olana kadar okula gitme. Eğer gideceğin okulda da böyle tipler varsa hiç uğraşma açık öğretime geç. Ben kardeşimi(Lise 3'e gidiyor) açık öğretime geçirdim kafa rahat. Hem üniversite sınavına hazırlanmaya gani gani vakti var hemde sürekli otobüste başına bir şey geldi mi? Acaba sınıfta birisi sataştı mı gibi dertlerim kalmadı. Son karar senin tabi ama bu açık öğretim olayını bir düşün derim. Malum okuldaki eğitimleri de biliyoruz, 8 saat kafayı şey etmekten başka bir halt ettikleri yok hocaların. Umarım tez zamanda derdine çare bulursun.

Okul çağlarında oluyor böyle şeyler. Daha kötüsünü görmüştüm. Bir çocuğu öyle bir dövmüşlerdi ki çocuk 1 ay okula gelemedi. Okul çağları zordur. Hep bela. En iyisi açıköğretime yazılmak. Hayatta kalırsın en azından. Hayatta kalmaya çalış. Bol şans.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı