Steam Bütün oyunlara zam gelecek algısı

Merhaba, bu konuda bütün oyunlar 2 katına çıkacakmış gibi düşünen insanlar hakkında konuşmak istiyorum. Öncelikle, yeni çıkan ve büyük firmalar genel anlamda doları 20-25 civarlarından alıyor. Örneğin, RDR 2, CoD MW2 ve Diablo IV gibi. Bazı firmalar ise yerel fiyatlandırma yapıyor. Söylemek istediğim şey RDR 2 2400 TL olmayacak. Bütün oyunlar 2 kat zam yemeyecek. Steam dolar kuru ilk arttığı zamanda böyle diyordu herkes. Evet bayağı bir oyun zam yedi fakat her oyun zam yemedi veya 5 kat artmadı. Şimdide böyle diyorlar. Yine birçok oyun zam yiyebilir fakat her oyun 2-3kat zam yemeyecek. Yese bile indirim oranları arttırılacağını düşünüyorum. Ubisoft ve bir sürü firmanın oyunlarında bunu gördük. AC: Valhalla 700 TL'ye çıkarttılar. Ardından Steam'de indirimde 150 TL'ye düşürdüler. Bu konu hakkında konuşmak istemiştim. Teşekkürler. İyi akşamlar.

Alakası bile yok en büyük kanıtını şöyle söyleyeyim Battlefield 1 eskiden 30 TL'ye düşüyordu zam yememesine rağmen 70 TL'ye düşüyor artık.

İndirim'in bütün ülkelerde aynı olduğu detayını unutmuşum. Tahmin ettiğim gibi oyunlar zam yemesine rağmen hala yerel fiyatlandırma olması. Don't Starve Together, Dying Light ve Oxygen Not Included zam yemiş. @Emre C en yakın tarihde zam haberleri kategorisini bekliyorum.

Büyük oyunlar kuru istediği fiyattan alıyorlar japon firmalar daha ucuzdan alırken batıdaki şirketler biraz daha yüksekten alıyorlar asıl fiyat değişimi steamin önerdiği kuru kullanan indie oyunlarda olacak steam her kur zammı yaptığında artacak çünki otomatik önerilen kuru kullanıyorlar

Geri
Yukarı