Bütün Sherlock Holmes hikayeleri nasıl okunur?

Yer
Denizli
Daha fazla  
Merhaba, çocukken birkaç tane Sherlock Holmes kitabı okumuştum, sonra yine çocukken dizisini izledim. Şimdi aynı diziyi 3. kez izliyorum ve bazı hikayeler kitaplardan tanıdık geliyor. Daha fazla Sherlock Holmes kitabı okumak istiyorum ama birbirinin aynısı olan farklı cilt kitaplar almak istemiyorum. Okumaya nasıl ve nereden başlamalıyım? Internete bakınca aşağıdaki kitabı buldum ama gerçekten bütün hikayeleri içerdiğine inanmak zor.

Ren kitabı tercih etmeyin. Baskısı bayağı kötü. Alfa yayınlarından okudum ben. Alfa yayınlarını tercih ediniz.

Merhaba, çocukken birkaç tane Sherlock Holmes kitabı okumuştum, sonra yine çocukken dizisini izledim. Şimdi aynı diziyi 3. kez izliyorum ve bazı hikayeler kitaplardan tanıdık geliyor. Daha fazla Sherlock Holmes kitabı okumak istiyorum ama birbirinin aynısı olan farklı cilt kitaplar almak istemiyorum. Okumaya nasıl ve nereden başlamalıyım? Internete bakınca aşağıdaki kitabı buldum ama gerçekten bütün hikayeleri içerdiğine inanmak zor.
Ayrıca attığınız kitap sadece hikayeleri içeriyor. Romanlar beyaz ciltli bir şekilde mevcut ren kitapta. Fakat kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Ren kitabı tercih etmeyin. Baskısı bayağı kötü. Alfa yayınlarından okudum ben. Alfa yayınlarını tercih ediniz.

Ayrıca attığınız kitap sadece hikayeleri içeriyor. Romanlar beyaz ciltli bir şekilde mevcut ren kitapta. Fakat kesinlikle tavsiye etmiyorum.
Attıklarımın ciltli versiyonları da var.

Attıklarımın ciltli versiyonları da var.
Teşekkür ederim. Önerdiğiniz kitapları okuyacağım.

Teşekkür ederim. Önerdiğiniz kitapları okuyacağım.

Okuma sırasını da yazayım. Bütün romanlar olan ciltte 4 roman var. İlk 2 romanı ilk olarak okuyorsunuz. Ardından bütün hikayeler 1.cildi okuyunuz. Sonra 3.romanı okuyun. Ardından hikayeler 2.ciltteki Sherlock Holmes'in dönüşü ve Sherlock'un Son Görevi'ni okuyun. Ardından 4.romanı okuyun.Son olarak da hikayeler 2.ciltteki son kısmı(vaka kitabı) okuyun ve seriyi bitirin.(Evet biraz karışık.)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı