Bütün sınıf bana kötü davranıyor

Taylan Dinler

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Arkadaşlar, selam. Güzel sanatlar lisesi okuyorum ve 9. sınıfım.
Ben bu okulu kazandığımda buradaki insanları müzikle ilgilendiği için medeni sanmıştım ama tam bir hayvan çıktılar. Sürekli beni aşağılıyorlar ve ön yargılı davranıyorlar. Biliyorsunuz ki sınavlar iptal olmuştu, ben de sınavlar iptal mi yani? Diye bir soru sordum. Fakat ayı bir kız bana laf attı. Ben de cevap verdim. Sonra onun arkadaşı, sonra onun arkadaşı derken 4-5 kişi benimle laf dalaşına giriyor. Neden böyle yaptıklarını sorduğumda ilk başta laf atan kız bir nedeni yok dedi. Ben de bir nedeni olmalı dedim. Sonra 2. kişi boş yapma, uyku vakti vs. dedi. Ben de umursamadım. Her okulda böyle şeyler illaki başıma geliyor. Neden böyle yapıyorlar, neden hiç arkadaşım yok, ben kötü biri miyim diye sürekli düşünüyorum. :( Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Siz olsanız ne yapardınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, selam. Güzel sanatlar lisesi okuyorum ve 9. sınıfım.
Ben bu okulu kazandığımda buradaki insanları müzikle ilgilendiği için medeni sanmıştım ama tam bir hayvan çıktılar. Sürekli beni aşağılıyorlar ve ön yargılı davranıyorlar. Biliyorsunuz ki sınavlar iptal olmuştu, ben de sınavlar iptal mi yani? Diye bir soru sordum. Fakat ayı bir kız bana laf attı. Ben de cevap verdim. Sonra onun arkadaşı, sonra onun arkadaşı derken 4-5 kişi benimle laf dalaşına giriyor. Neden böyle yaptıklarını sorduğumda ilk başta laf atan kız bir nedeni yok dedi. Ben de bir nedeni olmalı dedim. Sonra 2. kişi boş yapma, uyku vakti vs. dedi. Ben de umursamadım. Her okulda böyle şeyler illaki başıma geliyor. Neden böyle yapıyorlar, neden hiç arkadaşım yok, ben kötü biri miyim diye sürekli düşünüyorum. :( Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Siz olsanız ne yapardınız?
O insanları takma, bırak kendi egolarıyla kendilerini yiyip bitirsinler. Öyle insanları takma, umursama bile. Onlara laf atma, deli olacaklar, adım gibi eminim. Bir süre sonra seni bırakırlar. Kendine gerçek bir dost bul, ona güven. Bulamadıysan üzülme, sende sorun yok, onlarda var.

Son düzenleme:
Fazla takma, mahallenden arkadaşlar edin farklı sınıflardanda olabilir. Her türlü bir arkadaş grubu bulursun.

Görünürde -yazdığın kadarıyla- sorun senden değil, arkadaşlarından kaynaklanıyor.

Mental açıdan düzende kalabilmek adına mümkün mertebe insanları bu tip konularda ciddiye almamayı öğrenmen lazım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı