Büyük oyun şirketlerinde çalışabilmek için yazılıma nasıl başlanmalı?

ozdeemre

Decapat
Daha fazla  
Merhaba;

Yazılım öğrenmek istiyorum ve ilerdeki hedefim oyun geliştiricisi olmak.

Nereden nasıl başlamalıyım? Udemy platformunda Murat yücedağ'nın C# dersini satın aldım başlıyorum biraz ilerliyorum ama araya bir şey girerse bir daha işin ucu kopuyor ve bırakıyorum.

Unity ile C#'ın ilk baş için uygun olduğunu biliyorum ama bana şu an biraz daha açık sözlü tavsiyeler gerek.

Hayalimse Rockstar Games, Ubisoft, Sony, insomniac gibi büyük şirketlerde çalışıp iş deneyimi aldıktan sonra kendi şirketimi açmak.

Cevaplar için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba;

Yazılım öğrenmek istiyorum ve ilerdeki hedefim oyun geliştiricisi olmak.

Nereden nasıl başlamalıyım? Udemy platformunda Murat yücedağ'nın C# dersini satın aldım başlıyorum biraz ilerliyorum ama araya bir şey girerse bir daha işin ucu kopuyor ve bırakıyorum.

Unity ile C#'ın ilk baş için uygun olduğunu biliyorum ama bana şu an biraz daha açık sözlü tavsiyeler gerek.

Hayalimse Rockstar Games, Ubisoft, Sony, insomniac gibi büyük şirketlerde çalışıp iş deneyimi aldıktan sonra kendi şirketimi açmak.

Cevaplar için teşekkürler.
Unity salla. Yeni basliyorsun Unity ağır gelir. Once İngilizceni geliştir herseyin temeli İngilizce. Sonra godot öğren. Godot sana ana mantığı cok guzel öğretir. Sonrasında ise Unreal Engine geçersin. Kendine cok yuklenirsen bıkarsın. O yuzden yavaş yavas ilerle.

O büyük şirketler için unity biraz küçük kalır. Unreal Engine 5 öğrenmelisin. Artık no code devrine girildiği için daha rahatlarsın bazı noktalarda ekstra kod yazmana gerek kalmaz. Bana kalırsa C++ öğren ve Unreal Engine odaklan. Bir çok arkadaşım bu yönde ilerlemeye başladı. İşin ucu kopup bırakmana gelirsek de, biraz nefes al yapay zekayı kullan anlamadığın şeyleri Stack Overflow gibi platformlarda sorabilirsin.

C++ öğrenmen gerekir. Bir oyun motorundan ziyade genel olarak C++ öncelikle. Büyük oyun şirketleri kendi oyun motorlarını kullanıyor ve neredeyse tüm oyun motorları C++ ile yazılmıştır. Unity mesela C# ile oyun yapılsa bile arka planda C++ vardır. Oyun programlamanın ana dili bence.

Geri
Yukarı