Bugün açılan din konuları

scroll rollsc

Decipat
Katılım
25 Aralık 2019
Mesajlar
1.467
Makaleler
4
Çözümler
4
Yer
栄光の鳥のように地獄で燃える
Her gun esit miktarda din konusu mu acilmasi gerekiyor? Bazen hic acilmayacak, bazen 2-3 tane birden acilacak. Standart sapma ve medyan meselesi.

Zaten boyle konulari sokaktaki insanla tartisamazsin. Forum koselerinde tartisabiliyorsun yalnizca, birakin insanlar fikirlerini ozgurce yazsin, tartissin. Bir sonuca baglanmasina da gerek yok.
İnanır mısınız, sırf felsefede dini değil de bir insanın en saf hisleriyle sıfır noktasından ilerlediği mantık çerçevesindeki sorgulama mesajlarında bile art niyet arayan üyeler doluydu bugün. Konuyu yoktan yere dine çekiyorlar, aksi bir mesaj yazınca da insan kendi inançsızlığını yayıyor oluyor. Ondan evvel ortada dinle alakalı tek bir mesaj bile bulunmadığı halde konu nerelere sürükleniyor. Onlar gibi dini argüman sunmayanların inancına dil uzattılar, onlara ateist dediler. Daha iki kelimeyi uç uca getiremeyen insanlar bu konularda nasıl bu denli karakterlere soyunabilme cesaretine sahip olabiliyorlar anlamış değilim.
 

k1rdinse

Decapat
Katılım
22 Mayıs 2018
Mesajlar
167
Bu tarz insanlar sanırım bana dokunuyor o yüzden cevap vereyim, ben ilk önce felsefi şekilde düşünürken yukarıdaki faşist diyen arkadaş ve onun benzerleri gelip konuyu dinsel konuya çevirip laf atmaya başladılar bize, bize de laf gelince karşılık vermek en doğal hakkımız.
Hocam normal de ben konuları okumak için siteye giriyorum. O konuya da okumak için girdim. Fakat hem inananlara saygısızlık gördüm, hem de inanmayanlara. Bende bu tür konuları araştırmayı seven bir insanım. O yüzden konuyu okumak için girdim. Hani sizin isminizi de söyleyerek demedim o faşistliği. Benim inanmayana da saygım var. Bazı insanlar felsefeden çıkıp resmen dinle dalga geçmiş. Benim lafım onlara. Azcık empati kurmak lazım.
 

shidoniki san

Hectopat
Katılım
6 Nisan 2019
Mesajlar
1.319
Çözümler
10
İnanır mısınız, sırf felsefede dini değil de bir insanın en saf hisleriyle sıfır noktasından ilerlediği mantık çerçevesindeki sorgulama mesajlarında bile art niyet arayan üyeler doluydu bugün. Konuyu yoktan yere dine çekiyorlar, aksi bir mesaj yazınca da insan kendi inançsızlığını yayıyor oluyor; halbuki ondan evvel ortada dinle alakalı tek bir muhabbet bile dönmüyor. Onlar gibi dini argüman sunmayanların inancına dil uzattılar, onlara ateist dediler. Daha iki kelimeyi uç uca getiremeyen insanlar bu konularda nasıl bu denli karakterlere soyunabilme cesaretine sahip olabiliyorlar anlamış değilim.
Bana adam neredeyse Şeytanın avukatı diyecekti, siz düşünün gerisini.
Adama diyorum ki kanıt göster, o bana diyor ki "Aç KuRaN oKu KaRşİm!".
Bugün ölmezsem daha ölmem, hadi bakalım.
 

SMiralayS

Centipat
Katılım
22 Haziran 2020
Mesajlar
1.158
Çözümler
1
Tanrıyı tartışmak kötü bir şey değildir. Konu açılabilir neden açılmasın ki ? Ayrıca kavga ile tartışma ayrı şeylerdir, biz düzgün bir üslub ile tanrıyı tartışıyoruz genellikle.
 

celilshn27

Picopat
Katılım
10 Kasım 2020
Mesajlar
152
Çözümler
1
Valla hocam yarın din sınavı var bana normal geliyor sınavı olanlar açıyordur sanırım.
 
Yukarı