Bulk beslenmem nasıl?

Normalde temiz bulk yaparsan tüm gün harcadığın kalorinin üstüne 500/700 kalori fazla alman lazım. Ama senin yaktığım kalori dediğin miktar çok az bence onu yanlış ölçmüşsün.

düzeltme: Bazal metabolizma zaten hiç hareket etmeden durduğun yerden yaktığın kalori miktarı. Bazal metabolizmanın üstüne değil tüm gün harcadığın kalorinin üstüne 500/700 kalori fazla al

Yaptığı spora bağlı, ve bu kalorinin büyük bir kısmı metabolizmaya gidiyor. Ayrıca kaloriyi ne ile aldığın da önemli. Bu kaloriyi çer çöp ile alırsan 2 günde obez olursun.
Tabii onu da ayarlaması gerekiyor değil mi? Yoksa çok fazla yemiş olup fazla yağ da alabilir. Ben bulkı biliyorum da 6000 kaloriye kadar çıkılabildiğini bilmiyordum.

Aga 6000 kalori nedir altı üstü 1 saat en fazla 1.30 saat push pull legs yapiyorum. Abur cubur vs yemiyorum zaten. Pirinc makarna bulgur tavuk yumurta vs akıp gidiyorum. Ben sadece bu kilo boy ve bu antrenman ile kaç kalori almam gerekiyor. Onu diyorum. 2800 nasıl olur sizce ?

Tabii onu da ayarlaması gerekiyor değil mi? Yoksa çok fazla yemiş olup fazla yağ da alabilir. Ben bulkı biliyorum da 6000 kaloriye kadar çıkılabildiğini bilmiyordum.

Daha fazlaya da çıkabilir, ama fizik ve metabolizmaya bağlı. Dediğim gibi eğer sporu ağırsa çıkabilir. Arkadaşın fiziğine bakılırsa sporu ortalama ise 4000 kalori ile kalori açığı oluşturabilir, ama bulk için fazladan 500 kalori daha açık oluşturması gerekiyor.

Aga 6000 kalori nedir altı üstü 1 saat en fazla 1.30 saat push pull legs yapiyorum. Abur cubur vs yemiyorum zaten. Pirinc makarna bulgur tavuk yumurta vs akıp gidiyorum. Ben sadece bu kilo boy ve bu antrenman ile kaç kalori almam gerekiyor. Onu diyorum. 2800 nasıl olur sizce?

1.5 saat yaptığını düşünürsek metabolizman ile beraber 2500 kaloriyi kafadan geçmen lazım zaten. 3.400 idealdir, metabolizma ölçümünü de düzenli yapıp ona göre arttırıp azaltabilirsin.

Daha fazlaya da çıkabilir, ama fizik ve metabolizmaya bağlı. Dediğim gibi eğer sporu ağırsa çıkabilir. Arkadaşın fiziğine bakılırsa sporu ortalama ise 4000 kalori ile kalori açığı oluşturabilir, ama bulk için fazladan 500 kalori daha açık oluşturması gerekiyor.

1.5 saat yaptığını düşünürsek metabolizman ile beraber 2500 kaloriyi kafadan geçmen lazım zaten. 3.400 idealdir, metabolizma ölçümünü de düzenli yapıp ona göre arttırıp azaltabilirsin.

Ama pirinçle, makarnayla bu kaloriyi alırsan kilo almaya başlarsın.

Ama pirinçle, makarnayla bu kaloriyi alırsan kilo almaya başlarsın.

Şimdi o zaman push pull leg gunlerinde 3000 alsam olur mu? Antrenmani 1 saatte tamamlarim. Bir de off gunlerde ne kadar kalori almalıyım?

Şimdi o zaman push pull leg gunlerinde 3000 alsam olur mu? Antrenmani 1 saatte tamamlarim. Bir de off gunlerde ne kadar kalori almalıyım?

1 satte tamamlarsan 3000 kalori gayet yeterli olur. Off günlerinde devam edeceksen bu beslenme ile 2400, sağlıklı kalori alımı ile 2600'e kadar çıkabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı