Bundan sonra GTX 970 yerine R9 390 önerilmeli

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yukarıda attığım testlere dikkatli bakarsanız 3.5 GB Vram kusuru olan GTX 970'in Vram kusuru olmayan R9 390X'i bile yer yer tokatladığını görüyoruz. 3.5 GB Vram kusuru önemsenecek kadar büyük bir kusur değildir. Hep söylerimi, hep söyleyeceğim. GTX 970 kusurlu ise R9 390 ve R9 390X ne oluyor?

Şu güç olayını niye bu kadar abartıyorzunuz? Yok neymiş evin de trafo olan varsa alsın. Sanki evine aylık 50 TL elektrik faturası geliyor da R9 390 takınca 200 TL mi geliyor? Al ben R9 290x kullanıyorum extra faturaya yansıyan 2 3 TL.

Sadece fatura konusuna bakmayın fazla enerji fazla ısınma demektir . Maxwell ise az enerji az ısınma vaadeder bu yüzden technopatda GTX 970 öneriliyor 390 yerine.

R9 390 kötü bir kart değil fakat GTX 970'de kötü bir kart değil. İsteyen istediğini alır ben Nvidia'yı sevdiğim için GTX 970 aldım. Fakat belirtildiği gibi R9 390 daha pahalı bir kart. Sapphire yerine o fiyata MSI gibi markalar alabiliyorsunuz, üstüne overclockta yapabiliyorsunuz. Zaten 4 GB'ı 1080p'de kim takıyor ki? 6 GB VRAM isteyen Shadow of Mordor'ı ultra oynatabiliyor. Şu VRAM merakı nerden geliyor bilmiyorum. Bakkallar gibi ekran kartı öneriyorsunuz. GTX 970'in 4 GB VRAM'i sizin deyişinizle 3.5 GB, fakat bu yarı yarıya doğru çünkü 0.5 GB'lık kısmı yarı hızında çalışıyor, sorun çıkartacağını sanmıyorum çünkü belirli bir zaman sonra zaten oyunlar grafik olarak gelişeceği için FPS düşecek ve ayar kısmak zorunda kalacaksınız bu yüzden 4 GB'ı zar zor kullanabileceğiniz bir senaryo ortaya çıkabilir düşüncesindeyim tabi ne olacağını bilemediğimden kesin bir şey söylemem doğru olmaz. Hadi R9 390'ı sırf 8 GB diye aldın diyelim, o 8 GB'ı sanki kullanacaksın. Yine aynı durum olacak yine kartının gücü yetmeyecek ve ayar kısacaksın VRAM kullanımı azalacak. Yaparım overclock'umu fazladan FPS alıp R9 390 ile aradaki farkı kapatırım zor mu? Karar verecek sizsiniz ama sırf 8 GB için alıyorsanız benden size tavsiye yemeyin içmeyin 12 GB TITAN X alın, sonuçta istediğiniz VRAM değil mi (Tabi işin şakası gelipte 3 katı fiyatı var falan yazmayın.)?

Son düzenleme:
İnternet kafe mi kuruyoruz? Güç tüketimine trafo falan ayda 5 TL den fazla farketmez. Perfomanstada üstün, ilerisi içinde vram i sorun olmayacak.
Ayda 5 TL'den fazla fark etmez mi ? Sayın AMD boyu, @JaroxJamaica 'nın paylaştığı görselleri bize bir açıklarmısınız acaba ?

Sizi gidi Nvidia fanboycukları :LOL: R9 390 varken GTX 970 almazdım. Yani fanboyluğu bir kenara bırakın ve azcık araştırma yapın :like:

HIS IceQ X² OC Radeon R9 390X, R9 390 & R9 380 Review

Al sana kanıt 390x le karşılaştırmıyoruz burda nvidia fanboyluğu budur konuda 390x falan mı yazıyor ben mi yanlış biliyorum. Arada 30 watt değerinde bir fark var 5 tl bile değil günde 10 saatten fazla oyun oynamıyorsanız.
Aynen. 30W'dan falza fark görmedim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı