Bursa nasıl bir yer?

Hocam bursalıyım şunu diyebilirim bana göre Bursa'nın doğusu ile batısında acayip var fark bana göre okulum doğu tarafında ve doğu tarafında otobüsler çok kullanılıyor ve vardır ya böyle her gece olay olan mahalleler orası doğuda dolu ben batı tarafında oturuyorum burada otobüsler bomboş ve 2 ayda bir olay olur veya olmaz fakat eğlence diyorsan batı tarafından çıkamazsın her şey orada.

Hocam bizler bursalı olarak [özellikle nilüfer]gerçekten dünya yansa umurunda olmayan bir şehir.

Nilüferin neresi hocam ataevlerde oturuyorum bende merak ettim.

Hocam bursalıyım şunu diyebilirim bana göre Bursa'nın doğusu ile batısında acayip var fark bana göre okulum doğu tarafında ve doğu tarafında otobüsler çok kullanılıyor ve vardır ya böyle her gece olay olan mahalleler orası doğuda dolu ben batı tarafında oturuyorum burada otobüsler bomboş ve 2 ayda bir olay olur veya olmaz fakat eğlence diyorsan batı tarafından çıkamazsın her şey orada.

evet hocam neden bilmiyorum ama batı tarafı ekonomik olrak daha iyi.

@264523 Sırf iskender yemek için bile gidilir. Geniuskender abiyle de karşılaşırız belki.
lan genius BURSALIMI?????????

İihsaniye hocam

lan genius BURSALIMI?????????
resim_2023-02-17_101748599.png
Evet. Aynı zamanda Alinur Aktaş sevdalısı

Özetle Bursa (bildiğim kadarıyla):

Yıldırım:
Yıldırım vatandaşı olarak bu tuhaf semti iyi bilirim. Cehennemin Dünyadaki gölgesi. Suriyeli cenneti bir ilçe Güneydoğulular ( Diyarbakır, Muş, Antep vb.), sıradan şehirliler, köylüler iç içe birbirine karışmış. Otobüsler, duraklar turistik yerler, AVM'ler ve gezilecek her türlü bölge 65 yaş üstü insanlar tarafından işgal edilmiş durumda. Nezih insanlar nadiren ekononik durumlardan dolayı Yıldırım'da yaşamak zorunda kalıp berbat bir yaşam sürdürebiliyorlar.

Osmangazi:
Gezilecek yerler ve oteller bakımından gelişmiş bir yer. Boş gezen yaşlıların sayısı Yıldırımdan çok daha az. Güzel bir yer ama oraları fazla bilmiyorum.

Nilüfer:
Nezih insanların parayı bulup yerleştiği, Milletvekili dışında AKP'li insan görmediğim, Gelişmiş ve kültürlü bir yer. Serseri tipler azınlık olarak olabiliyor. Ama çoğunlukla kültürlü insanlar yaşıyor. Orada pek Suriyeli görmedim fakat o bölgedeki Aquaparka gittiğimde çok fazla Suriyeli vardı. Kültürlü insanların yaşadığı bir semtte bile rahatsız edici davranışlar yapıyorlardı. Allah'tan Yıldırım değil orası.

Mudanya:
Nilüferin 2 kat kültürlü versiyonu.

İnegöl:
Köy, giriş yolunda tezek kokusu, 2, 3 katlı evler, üstü kum olmuş yollar, neredeyse herkesin şiveli konuşması.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1671812
Evet. Aynı zamanda alinur aktaş sevdalısı.

Özetle Bursa (bildiğim kadarıyla):

Yıldırım:
Yıldırım vatandaşı olarak bu tuhaf semti iyi bilirim. Cehennemin dünyadaki gölgesi. Suriyeli cenneti bir ilçe güneydoğulular ( Diyarbakır, muş, antep vb.), sıradan şehirliler, köylüler iç içe birbirine karışmış. Otobüsler, duraklar turistik yerler, AVM'ler ve gezilecek her türlü bölge 65 yaş üstü insanlar tarafından işgal edilmiş durumda. Nezih insanlar nadiren ekononik durumlardan dolayı yıldırım'da yaşamak zorunda kalıp berbat bir yaşam sürdürebiliyorlar.

Osmangazi:
Gezilecek yerler ve oteller bakımından gelişmiş bir yer. Boş gezen yaşlıların sayısı yıldırımdan çok daha az. Güzel bir yer ama oraları fazla bilmiyorum.

Nilüfer:
Nezih insanların parayı bulup yerleştiği, milletvekili dışında AKP'li insan görmediğim, gelişmiş ve kültürlü bir yer. Serseri tipler azınlık olarak olabiliyor. Ama çoğunlukla kültürlü insanlar yaşıyor. Orada pek Suriyeli görmedim fakat o bölgedeki aquaparka gittiğimde çok fazla Suriyeli vardı. Kültürlü insanların yaşadığı bir semtte bile rahatsız edici davranışlar yapıyorlardı. Allah'tan yıldırım değil orası.

Mudanya:
Nilüferin 2 kat kültürlü versiyonu.

İnegöl:
Köy, giriş yolunda tezek kokusu, 2, 3 katlı evler, üstü kum olmuş yollar, neredeyse herkesin şiveli konuşması.

Çok doğru hocam [: Ama mudanyanın bazı yerlerini tamamen suriler işgal etmiş
Ve niluferde ben 1 Suriyeli bile görmedim.[sadece pazarlarda oluyor bazen] Ama yıldırımda gerçekten çok Suriyeli var 2016 da bile vardı her yerde. İnegölde inegöllüler dışında kimse naptıklarını bilmiyor. Garip bir yer.

sonuç olarak bursalılar olarak ülkeye ne olursa olsun bu videoun 1.23 dakikasındaki gibiyiz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı