BX500 vs 860 EVO

Kendim de BX500 480 GB modelini kullanıyorum. Ben gayet memnunum herhangi bir kronik sorunla vb durumla karşılaşmadım. BX500 modellerinin 240 GB olan versiyonlarında sıklıkla görülüyordu kronik sorun lakin 480 GB'lik modellerinde nadiren görülüyor. Bununla alakalı geçmiş forumlara bakabilirsiniz. Kendimde Cyberpunk RTX 2060 R5 3600 16 GB 3200MHz RAM ve bu SSD'ye kurulu şekilde oynadım. İlk çıkış gününden itibaren oynadığım için optimizasyon bozukluğu üst düzeydi Ultra grafiklerde de normal grafiklerde de hemen hemen aynı FPS'i alıyordum. Lakin oyunda herhangi bir donma takılma durma vs. yaşamadım. Cok yoğun NPC bulunan kalabalık yerlerde FPS droplar oluyordu o kadar. RAM'inizin 8 GB olması RAM kaynaklı bir darboğaza ve bunun sonucunda da donmalara sebep oluyor olabilir.

Bir şey daha soracağım, bende ASUS ex H410 M V3 model anakart var. Crucial Ballistix 8 GB 2666 MHz RAM var üzerinde CL16 olarak, ben aynısından 1 adet daha alsam otomatik olarak Dual Channel çalışır mı?

Bir de aynı RAM'in Sport modeli var, tüm özellikleri aynı gözüküyor aralarındaki fark nedir onu alsam bir sorun olur mu?

O ayrı konu. İki SSD de sağlıklı çalıştığı sürece böyle bir problem yaşatmazlar. FPS değerine de herhangi bir şekilde etki etmezler. Videoyu da pek gerçekçi bulmadım açıkçası.

Oooo Cezene Burak abim gelmiş. Bana da video saçma geldi. Etki etse bile ne kadar etki edebilir ki?

Bir şey daha soracağım, bende ASUS ex H410 M V3 model anakart var. Crucial Ballistix 8 GB 2666 MHz RAM var üzerinde CL16 olarak, ben aynısından 1 adet daha alsam otomatik olarak Dual Channel çalışır mı?

Bir de aynı RAM'in Sport modeli var, tüm özellikleri aynı gözüküyor aralarındaki fark nedir onu alsam bir sorun olur mu?

Mümkün olduğunca aynı RAM'in aynı modelini almaya çalışın. Daha sonradan alınan aynı RAM'in aynı modelinde bile RAM'ler arası optimizasyon problemleri uyuşmazlık vb. yasanabiliyor düşük bir ihtimal bile olsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı