BX500 vs 860 EVO

smithblacksmith

Kilopat
Makaleler
10
Daha fazla  
Merhaba,
Forumda baktım herkes Samsung'u övüp BX500 SSD'de kronik sorun olduğunu söylemiş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda BX500 daha iyi FPS değerleri veriyor ve bir sorun gözükmüyor.
Ben hazır sistem aldığımda BX500 ile geldi, 2. el satıp başka marka SSD mi almalıyım yoksa bir sorun olur mu anlatıldığo gibi?

Son düzenleyen: Moderatör:
BX500'de herkeste kronik sorun yok. Eğer sizde sıkıntı yoksa satmanıza gerek yok. Ayrıca SSD FPS'ye o kadar fazla etki edemez.

Okuma / yazma oranlarının etkisi var.

FPS droplar bile bazen SSD'nin okuması yavaşlayınca oluyor.

Bilgisayardaki tüm bileşenler FPS kalitesine etki ediyor hocam yapmayın.

Bende ısınma sorunu yok ama Cyberpunk oynarken bazen 2 saniye oyun donuyor menüye girince veya oyun içerisinde.

Bu 8 GB RAM yetersizliği midir yoksa oyun optimizasyon sorunu mudur yoksa SSD hatası mıdır bilmiyorum.

Okuma / yazma oranlarının etkisi var.

Bilgisayardaki tüm bileşenler FPS kalitesine etki ediyor hocam yapmayın.

Bende ısınma sorunu yok ama Cyberpunk oynarken bazen 2 saniye oyun donuyor menüye girince veya oyun içerisinde.

Bu 8 GB RAM yetersizliği midir yoksa oyun optimizasyon sorunu mudur yoksa SSD hatası mıdır bilmiyorum.
8 GB RAM de etki edebilir. Okuma yazma değerleri nasıl? Atto benchmark üzerinden deneyin.

O ayrı konu. İki SSD de sağlıklı çalıştığı sürece böyle bir problem yaşatmazlar. FPS değerine de herhangi bir şekilde etki etmezler. Videoyu da pek gerçekçi bulmadım açıkçası.

Kendim de BX500 480 GB modelini kullanıyorum. Ben gayet memnunum herhangi bir kronik sorunla vb durumla karşılaşmadım. BX500 modellerinin 240 GB olan versiyonlarında sıklıkla görülüyordu kronik sorun lakin 480 GB'lik modellerinde nadiren görülüyor. Bununla alakalı geçmiş forumlara bakabilirsiniz. Kendimde Cyberpunk RTX 2060 R5 3600 16 GB 3200MHz RAM ve bu SSD'ye kurulu şekilde oynadım. İlk çıkış gününden itibaren oynadığım için optimizasyon bozukluğu üst düzeydi Ultra grafiklerde de normal grafiklerde de hemen hemen aynı FPS'i alıyordum. Lakin oyunda herhangi bir donma takılma durma vs. yaşamadım. Cok yoğun NPC bulunan kalabalık yerlerde FPS droplar oluyordu o kadar. RAM'inizin 8 GB olması RAM kaynaklı bir darboğaza ve bunun sonucunda da donmalara sebep oluyor olabilir.

BX500'ün revize edilen modellerinde sorunları çözülmüş ama yine de kumar oynamamak gerekiyor. Sonuçta her satıcıda bu revize edilen modeller yok. Ayrıca DRAM bulunmadığı için mümkün olduğunca tercih edilmemeli. 860 EVO, 870 EVO, Ultra 3D, Barracuda 120 gibi modeller varken almak saçmalık olur BX500'ü. İlla Crucial alınacaksa MX500 alınmalı.

BX500 istisna bir model. Çoğu ürün kronik sorunlu ama bazıları iyi çıkabiliyor. İyi çıkanda hemen bu kötü değil ki diyor. Bir ürün o modelin tüm ürünleri hakkında bilgi veremez. Bu karşılaştırma 860 Evo'ya bir hakaret olmuş. Eğer bu karşılaştırmayı gören birisi BX500 alırsa ve o üründe büyük ihtimalle sorunlu çıkarsa ne olacak? Ayrıca düzgün çalışan bir SSD FPS'i etkileyemez.

Yeni konular

Geri
Yukarı