C#'a yeni başlayanlar için tavsiye

DarkLightning

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Amasya
Daha fazla  
Meslek
Kida Teknoloji - Yazılım Geliştirme
Çalışmakta olduğum bilgisayar firması yazılım geliştiriyor. Patron bana kendimi C# üzerinde geliştirmemi tavsiye etti ve bende bu fikre baya kafa yordum ve kendimi geliştirmeye karar verdim. Şuan Microsoft üzerinden ücretsiz bir geliştirici paketi indirdim ve kurdum. C# programlama diline sıfırdan başlayacağım ve bana verebileceğiniz tavsiyeler var mıdır? Örneğin, İzlemem gereken bir seri veya site gibi? Bu arada çok azda olsa vb.NET biliyorum, en azından arayüz ve bazı kavramları biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
C# için en iyi kaynaklardan biride Youtube. Youtube'ta yerli yabancı binlerce C# videoları ve örnek projeler bulabilirsin. Ben şahsen Youtube'tan öğrendim. En baştan şunu belirteyim ki kitaplardan yeterli düzeyde programlama öğrenemezsin. Bir dili öğrenmenin en etkili yolu o dil ile projeler yapmaktır. İlk önce C# mantığını öğrenerek başlayabilirsiniz. Daha sonra basit projeler yaparak devam edebilirsin. Daha sonra Sql öğrenerek C# ile Sql'i birleştirerek veritabanlı masaüstü uygulamaları yapabilirsin. Sana tavsiyem kendine yapmakta çok zorlanacağın projeler belirle. Bunları yapmakla uğraşırken çok ilerleme kaydedeceksin. Çok etkili bir yöntemdir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı