"C" diskine sağ tıklayınca "Birimi Genişlet" çıkmıyor

krm.bdr

Decapat
"Disk Yönetimi" uygulamasından ikiye ayrılmış SSD'yi birleştirmek için "D" diskine sağ tıklayıp "Birimi Sil" ibaresine tıkladım.
Ondan sonra yardım aldığım sitede "C" diskine tıklayıp "Birimi Genişlet" bölümüne tıklamam söyleniyordu. Ama ben "C" diskine sağ tıkladığımda öyle bir yer yoktu.
Şimdi "D" diski gitti ve 480GB'lik SSD'min yarısını kullanabiliyorum. Ne yapmalıyım?

"Disk yönetimi" uygulamasından ikiye ayrılmış SSD'yi birleştirmek için "D" diskine sağ tıklayıp "birimi sil" ibaresine tıkladım.
Ondan sonra yardım aldığım sitede "C" diskine tıklayıp "birimi genişlet" bölümüne tıklamam söyleniyordu. Ama ben "C" diskine sağ tıkladığımda öyle bir yer yoktu.
Şimdi "D" diski gitti ve 480GB'lik SSD'min yarısını kullanabiliyorum. Ne yapmalıyım?

Hocam o sorun bende de oluyordu. Bilgisayarın kurulum ekranında D ve C diye ikiye ayırmıştım.
D diskinden 90 GB'lık bir alanı bölsem C diskine genişletemiyordum. Kurulum esnasında hata yaptığım için 20 GB'lık silinmiş bir alan var hala :D.

Geçenlerde D diskini silmeye çalıştığımda sizin ki ile aynı şey oldu. İsterseniz ayrılmamış alana sağ tıklayıp yeni birim oluşturun. Diskinize bir şey olmaz alan kaybetmiyorsunuz 2'ye bölünce.
Yani 2 diski tek bir disk mi yapmak istiyorsunuz?

Hocam sanırım bir diski Windows kurulumu esnasında iki parçaya bölmüş ve birleştirmek istiyor.

Hocam o sorun bende de oluyordu. Bilgisayarın kurulum ekranında D ve C diye ikiye ayırmıştım.
D diskinden 90 GB'lık bir alanı bölsem C diskine genişletemiyordum. Kurulum esnasında hata yaptığım için 20 GB'lık silinmiş bir alan var hala :D.

Geçenlerde D diskini silmeye çalıştığımda sizin ki ile aynı şey oldu. İsterseniz ayrılmamış alana sağ tıklayıp yeni birim oluşturun. Diskinize bir şey olmaz alan kaybetmiyorsunuz 2'ye bölünce.

Hocam sanırım bir diski Windows kurulumu esnasında iki parçaya bölmüş ve birleştirmek istiyor.
format attıgımda benimde olmustu ama ne olduysa düzeldi

yeni birim oluşturuyorum ama dediğim gibi tek bir disk haline getiremiyorum
format attıgımda benimde olmustu ama ne olduysa düzeldi
benimde format attıktan sonra oldu

Geri
Yukarı