C++ öğrenilince ne yapılmalıdır?

Her şey akışına bırakılmaz ama. Programcı olmak isteyen kişide yeteneğe gerek yok. Kişi bir şeyi isterse pes etmemesi lazım. Azim, sabır ve istek olacak. Eğer çalışmadan okuldan alınan bilgilerle akışına bırakırsak bir yere gelemeyip mezun olduktan sonra şirketlere kendimizi aldırmak için uğraşırız. Ama çalışıp akışına bırakırsak şirketler seni havada tutar.

Bence yetenekle ilgili. Resim yapmak gibi bir yetenek. Herkes nasıl ressam olamazsa, programcı da olamaz. Adam da analitik zeka olması lazım en başından. Yoksa copy paste, ezberle yapıştır şeklinde program yazılır ve başarılı olunamaz.

Bence yetenekle ilgili. Resim yapmak gibi bir yetenek. Herkes nasıl ressam olamazsa, programcı da olamaz. Adam da analitik zeka olması lazım en başından. Yoksa copy paste, ezberle yapıştır şeklinde program yazılır ve başarılı olunamaz.
Ben de ne matematik yok. Analitik zekam olduğunu düşünmüyorum ama programcıyım.

Seni küçümsemek gibi olmasın ama programcı var programcı var.

Matematiği kastetmedim tek analitik düşünme yeteneği matematik değil. Oluşturmak istediğin şeyleri kodlara dökmek de bir şekilde analiz yeteneği gerektiriyor ama bu matematikten çok farklı.

Seni küçümsemek gibi olmasın ama programcı var programcı var.

Matematiği kastetmedim tek analitik düşünme yeteneği matematik değil. Oluşturmak istediğin şeyleri kodlara dökmek de bir şekilde analiz yeteneği gerektiriyor ama bu matematikten çok farklı.
Biliyorum yani bu bölüm sözel derslerin yanında Matematik istediği için belirttim.

Ek olarak işte o dediğin yetene değil beceridir. Ve zamanla alışa alışa yaparsın. Bende yok diyebilirim ama aklımdakini koda dökebiliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı