C vs C++ vs C# hangisi daha zor?

@TheMüslimPythonYılan'ı niye kızgın attın ki? Ne bekliyorsun yani? Okullarda bile ilk C# öğretiliyor. Bir şeye başlamak istiyorsanız başlayın kardeşim. Boş yapmayın burada ondan mı başlasam, bundan mı başlasam... Böyle sorgulayarak -sözde- "en iyi verim için araştıranların" hepsi bir hafta ilgilenip bırakıyor zaten. Başla, beğenmezsen diğerine geçersin; sana göre olmadığını anlamazsan bırakırsın kardeşim.
Hem ben daha başlamayacağım. Şimdiden temelleri atıyorum bilgisayarı aldırırsak inşallah başlayacağım. Hem ne biliyorsunuz burada sorgulayanların kısa bir sürede bıraktığını veya benim öyle yapacağımı? Hem ben baştan araştırdım devam ediyorumda araştırmaya konuları vs okuyorum dili baştan seçeceğim.

O ne öyle başlayacağım da beğenmezsem başka bir dile geçebilirmişim(!). Niye öyle bir şey yapayım. Sürekli dil değiştirmemek gerekir. Araştırmalarım öyle. Boşa vakit kaybı olur dil değiştirirsem. O yüzden daha açıklayıcı olmalısınız! Java'dan da başlanabilir. Java ile ne yapabiliyorsan C# ile de yapılabilir. Öyle biliyorum. Engin Demiroğ abiden öğrendim. Java ile de başlanabilir. Yine tekrarlıyorum daha açıklayıcı olmalısınız.
Hem hangi alana ilgim var sormadınız, yönlendirmediniz vs. Aklıma bu kadar geldi.
@Reddywich

Java'da oyun yapmak istiyorsanız Libgdx vs kullanmanız gerekecek. C# ile başlayıp devam edin en basitinden. Bu kadar detaylı düşünülecek bir durum yok ortada. Bana kalırsa da iki hafta sonra bırakacaksınız ama bilemem.
Arkadaş biliyor, C#'tan başlanmazmış :D
Diğer kişiler uzun uzun yazıyor. Sebebini nasıl olduğunu vs ama siz C# başla diye. O yüzden kızgın surat attım. Biraz açıklayıcı olun.
Konunun adı "hangisi daha zor" ve C#'tan başla yazmışım. Sebebi ne olabilir sence? En zor olduğu için ondan başla demem mümkün mü?

Başlık değiştimi?
Eğer öyle ise belirtmem gerek. C ile oyun yapamazsınız. C fonksiyonel bir dildir, OOP desteği yoktur. Süründürür ve süründürmenin karşılığında da oyunu size vermez. Zaten C eklemeye de gerek yok. C++ C'nin OOP destekli hali, C++'tan OOP özelliklerini çıkarırsanız elinizde C kalır. C++ yazarken OOP olmayan kodların hepsi C'ye aittir.

Ayrıca, C++ ve C#'ı kıyaslamak yersiz. Bu dostumuz oyun yapacağım diyor, yazılımlarımla efsane olacağım demiyor. Neyin teknik kıyaslamasını yapıyorsanız artık. C++ düşük, C# ise yüksek seviyeli bir dildir bitti kıyaslama bu kadar. Bu noktadan sonra daha zor, bu şöyle böyle demeniz kendi fikrinizi belirtmekten öteye geçmez. Geri kalanında dostumuzun iki dile de bakarak kendisine uygun olanı seçmesi gerekir.

Arkadaş biliyor, C#'tan başlanmazmış :D
Konunun adı "hangisi daha zor" ve C#'tan başla yazmışım. Sebebi ne olabilir sence? En zor olduğu için ondan başla demem mümkün mü?
Hayır sadece daha açıklayıcı olmanız gerektiğini söylüyorum. Mesela C#' tan başlamamı hem kolay hem de alanının geniş olup her alanda kullanabileceğimi söylemeniz. Tabi kafadan sıktım.

Ya da C'den başlamamı çünkü zor ama temel olarak oturtup diğer dilleri öğrenmeyi kolaylaştırır, temeli olur. Evet zordan başlamayı öneren de var. Programlama ile ilgili diğer konulara bakıyordum birisi C++ önermişti. Ve ya C'den başlamamı çünkü temel olacağını, diğer dilleri öğrenmem kolay olurmuş falan filan... Ama siz "C# ile başla" o kadar. O yüzden kızdım.

Geri
Yukarı