C++ vs C# vs Java

C# mobil ozurlu oldugu icin hepsini yapabilecegi tek secenek Java ( ve diger JVM dilleri ). Xamarin le yapilmis dogru duzgun buyuk proje yok.

Ama soru da sacma bir yerde, tek dil bileyim her seyi yapayim mantigi amator isidir.

MacOS a Java yazarsin. Java ile program yazabilecegin makine sayisi C# ile yazabilecegin makine sayisini katlar. Write once, run everywhere felsefesi.

.NET ile java kiyaslanmaz, .NET dil degil. Ayrica daha hizli da degil web icin. Amazon, ebay Java ile yazilmis dev web projeleri ( elbette baska diller de var ama aralarinda C# yok ) ve gayet de hizlilar :)

Java ile masaustu gelistirmek amelelik. Ama zaten 2020 yilinda masaustu uygulama gelistirmek mantikli degil.

Her seyi tek dille yapayim mantigini birakmalisin.

Ayrica Java da gidici, Kotlin tavsiye ederim. Java ile yaptigin her seyi Kotlin ile de yaparsin.
ya demek istediğim başkaydı kötü yazdığımı daha sonradan farkettim her şey tek dille yapamazsında yanlış anlatmışım diğer kişilerden ve sizden özür dilerim kafa karışıklığı yarattım biraz teşşekürler 2 .net dil değil ama c# ile bağlantısı var bir yandan javanın vardı yanlış hatırlamıyorsam

Dil kapistirmasi mi? Ben de FreeBrain ile Brainf*ck dilini karsilastiriyorum o zaman (!) :)
freebrain.jpg
FreeBrain:
freebrain.jpg

Brainf*ck:
1594715984201.png

Geri
Yukarı