Çabuk kızıyorum nasıl çözebilirim?

EkmekArasiHDD

Megapat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Perşembe
Sorum başlıktaki gibidir. Çabuk kızabiliyorum. Kızdığımda illa bir şeyler söyleme ihtiyacı hissediyorum ya da surat yapıp duruyorum. Ancak farkındayım arkadaşlarımı kırıyorum ve üzüyorum ama yapmış bulunuyorum. Kendimi nasıl tutabilirim? Artık çoğu şeye kolay kızmak istemiyorum. Ne yapabilirim? Kendimi nasıl tutabilirim bunun için? Demin kızmadım ancak bir arkadaşıma surat yaptım ve çok fazla konuşmadım. Bunun için kendimi çok kötü hissediyorum.

Sorum başlıktaki gibidir. Çabuk kızabiliyorum. Kızdığımda illa bir şeyler söyleme ihtiyacı hissediyorum ya da surat yapıp duruyorum. Ancak farkındayım arkadaşlarımı kırıyorum ve üzüyorum ama yapmış bulunuyorum. Kendimi nasıl tutabilirim? Artık çoğu şeye kolay kızmak istemiyorum. Ne yapabilirim? Kendimi nasıl tutabilirim bunun için? Demin kızmadım ancak bir arkadaşıma surat yaptım ve çok fazla konuşmadım. Bunun için kendimi çok kötü hissediyorum.
İradeli ol.
Tek yapabileceğin bu.
Psikiyatriye gitme işe yaramaz. Para tuzağıdır.

İradeli ol.
Tek yapabileceğin bu.
Psikiyatriye gitme işe yaramaz. Para tuzağıdır.
Psikiyatriye zaten gitmem hocam. Önceden daha fenaydım ama şu an o kadar değilim. Ancak hala surat yapma olayım var. Ve bunu arkadaşıma karşı yaptım. Ona karşı çok kötü hissediyorum. Gerçekten kendimi bir şekilde tutmam gerekiyor. Onu üzmek veya incitmek istemiyorum. Kendisini gerçekten ama gerçekten çok seviyorum.

Çok sert mesajlar gönderen filmler izle mesela ben birisiyle kavgaya girmiştim ve bir anda saldırı zamanı bana geçmişti fakat ben saldırmadım sadece kavga ettiğim kişinin suratına baktım(özellikle gözlerine) ve o göz kontağını kaybedene kadar baktım ve bir şey demedim o göz kontağını bırakınca kavga bitti ve o an ne yaptıysam hala çok kral hareketmiş diyorum.

Çok sert mesajlar gönderen filmler izle mesela ben birisiyle kavgaya girmiştim ve bir anda saldırı zamanı bana geçmişti fakat ben saldırmadım sadece kavga ettiğim kişinin suratına baktım(özellikle gözlerine) ve o göz kontağını kaybedene kadar baktım ve bir şey demedim o göz kontağını bırakınca kavga bitti ve o an ne yaptıysam hala çok kral hareketmiş diyorum.
Yok hocam. Kavgacı bir insan değilim. Kendime hakim olmam gerek. Çabuk sinirlenip insanları kırmak istemiyorum.

Bende çok çabuk sinirlenen biriyim ancak yapabileceğiniz en iyi şey kendinizi sakin olmanız gerektiğine ikna etmek. Ben sinirlenince kendime sakinliğimi korumak için derin nefes alıp verip içimden kendime sakin ol diyerek mücadele ediyorum, siz de deneyebilirsiniz.

(Psikolog veya psikiyatrist değilim, kendi yaşantım üzerinden öneri olarak beyan ediyorum.)

Bende de durum öyleydi, hala da öyle ama gün geçtikçe azalıyor. Muhattap olduğun ve sinirlenince üzdüğün arkadaşlarına durumdan bahsedebilirsin, isteyerek olmadığını sinirlenip de her şey bitmeden önce söyle vs. Zaman her şeyin anahtarı.

Saçma olabilir ama şeker durumunuz nasıl? Gizli şeker riskiniz var mı? Bende normalde sakin insanım ama aniden bir anda aşırı sinirleniyorum o kişiye aniden bağırıyorum bir keresinde imkanım olsa sağda solda ne varsa onu kıracak raddedecek seviyesine gelmiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı