Çakma Xiaomi kulaklık iade alınmıyor

XEfe.Bey

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar 1 hafta önce Trendyol sitesinden Xiaomi Air Dost satın aldım geldiğinde kulaklığın çakma olduğunu internette araştırmam sonucu anladım. 8 gün sonra sol taraftaki kulaklık şarj olmadı satıcı kulaklığın orijinal olduğunu savundu ve kulaklığı geri almadı, 150 TL çöp oldu anlayacağınız. Siz siz olun güvenilir satıcıdan alın, başınız ağrımasın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüketici Hakem Heyetlerine başvurun. Hakkınızı arayın.

Hijyen ürünlerinin iadesini kabul etmemek satıcıların hakkı. Kulaklık da hijyen ürünü sayılır. Fakat bu durum üründe sorun yoksa geçerli. Mevcut durumda kolayca paranızı geri alırsınız. Niye sahte olduğunu düşünüyorsanız o sebeplerle başvurun. Ayrıca bu sadece hakkınızı alma yolu. sahte ürün satmak bir suç. hem xiamoi teknik desteğe bunu yazarak onların dava açmasını sağlayabilir, hem de kendiniz adliyeye gidip savcılığa kanıtlarınızla birlikte suç duyurusunda bulunarak satıcının hayatını yakabilirsiniz. Evde oturup söverseniz malesef aynen devam eder.

Hijyen ürünlerinin iadesini kabul etmemek satıcıların hakkı. Kulaklık da hijyen ürünü sayılır. Fakat bu durum üründe sorun yoksa geçerli. Mevcut durumda kolayca paranızı geri alırsınız. Niye sahte olduğunu düşünüyorsanız o sebeplerle başvurun. Ayrıca bu sadece hakkınızı alma yolu. Sahte ürün satmak bir suç. Hem xiamoi teknik desteğe bunu yazarak onların dava açmasını sağlayabilir, hem de kendiniz adliyeye gidip savcılığa kanıtlarınızla birlikte suç duyurusunda bulunarak satıcının hayatını yakabilirsiniz. Evde oturup söverseniz maalesef aynen devam eder.

Satıcı ile konuşmaya çalıştım ürünün sahte olduğunu hiçbir fiziksel darbeye maruz kalmadan arızalandığını izah ettim fakat bana saldırmaya başladı bağırdı telefonda ne para iadesi ne de ürünü yenisi ile değiştirmeyi kabul etmedi kafa tuttu açık açık dedi git nereye gidersen diye Allah'ın cezası adam haram zıkkım olsun inşallah.

Satıcı ile konuşmaya çalıştım ürünün sahte olduğunu hiçbir fiziksel darbeye maruz kalmadan arızalandığını izah ettim fakat bana saldırmaya başladı bağırdı telefonda ne para iadesi ne de ürünü yenisi ile değiştirmeyi kabul etmedi kafa tuttu açık açık dedi git nereye gidersen diye Allah'ın cezası adam haram zıkkım olsun inşallah.
THH’ye başvurun. Eşek gibi parasını iade edecektir.

Bu durumda sahte olduğunu kanıtlayamazsınız, sahte olduğu barkod veya markanın silinmesi, hiç olmayışı gibi şeylerle anlaşılır. Ürünün orijinal olduğunu varsayıp garantiye gönderin, garanti yoksa o zaman THH'ye başvurursunuz. Elinize bir şekilde sahte olduğuna dair kanıt geçmesi lazım öncelikle. Sonra savcılığa şikayet edersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı