Call of Duty Warzone FPS düşmesi sorunsalı

İşletim sistemi
Windows 10

denizkose11

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar Technopat yazarları,

Sistem özelliklerim;
Sapphire RX580 4 GB.
i5 3470.
8 GB RAM.
650W PSU.
250GB SSD.

Call of Duty Modern Warfare oyununa sahibim ve akıcı bir şekilde orta ayarlarda singleplayer, multiplayer kısımlarını oynadım. Ortalama 60 FPS aldım. Warzone indirdim ve ne zaman Battle Royal'e girsem en düşük ayarlarda bile 90 FPS'ten bir anda 3 FPS'lere düşüyor. Tüm driverları güncelledim, önceliği ayarladım, gereksiz her şeyi kapadım, grafik ayarlarını en düşüğe aldım, Windows güncelledim, GPU overclock da yaptım sonuç yine aynıydı. Darboğaz olmasından şüpheleniyorum çünkü CPU kullanımım oyun içinde GPU kullanımımdan daha yüksek oluyor. YouTube'dan izlediğim kadarıyla RX 580 bu oyun için yeterli bir kart gibi duruyor. Oyunun sorunları vardı crash veriyordu arada ama FPS sorunu yoktu. Sizce sorun ne olabilir?

8 GB RAM ve 1050 Ti ile oynayan arkadaşlara denk geldim. Bir çok sorun var oyun ile ilgili optimizasyonda sorunun kaynağı olabilir... Ama birçok kişi oyunun 8 GB RAM yetmediğine inanıyor, forumlarda 5-6 kişinin sıradan ekran kartları ile 8 GB RAM ile oynadığını okumuştum...

1050TI, I5 7300HQ, 16GB 2400MHZ ram kullanıyorum. Bugün oyunu oynarken 14.5-15.7 GB ortalama ram kullandığına şahit oldum. Ve çok garibime gitti bu kadar çok kullanması

i5 7500.
GTX 1080 Ti.
16 GB RAM 2400MHz.

Arkadaşlar Bende'de aynı sorun var. Multiplayer modundayken hiçbir şekilde FPS sorunu yaşamıyorum. Ama Battle royal modundayken inanılmaz şekilde FPS düşüşleri, droplar yaşıyorum.
İşlemci darboğaz yapıyor evet bunun farkındayım ama bu kadar düşmesi normal mi? 60-90 arası FPS alıyorum. Akıcılık desen yerlerde bu kadar etki etmesi normal mi?

Merhaba arkadaşlar. İyi günler. Call of Duty Warzone şu şekilde bir sıkıntım var. Oyun ilk çıktığı zamanlarda FPS düşmesi yaşamıyordum. Ancak bu son dönemde oyuna giriş yaptıktan yaklaşık 1 2 dk sonra 60-70 aralığında seyreden FPS bir anda 20-40 arasına düşüyor. Ayarları düşürsemde sabit o şekilde kalıyor. Ekran kartına yüklenmeyi bırakıyor. 72 derecelerden 64 derecelere düşüyor. Neredeyse tüm çözüm yöntemlerini denedim, ama bir sonuca varamadım. Bencmark testlerinde bir sorun gözükmüyor. Zaten diğer oyunlarda FPS sıkıntısı da yaşamıyorum. Sorunu çözemedim yardımcı olusanız sevinirim.
Bilgisayarımın özellikleri:
i5 8400.
GTX 1060 3GB.
2x8 2400MHz RAM.

Bu oyunu G.Skill Ripjaws 32 GB RAM'li sistemimde iki güncelleme öncesine kadar hiçbir sorun olmaksızın akıcı bir şekilde 50 55 FPS arası harita kaplaması ultra diğerleri orta ve yüksek MSAA ise x1 ayarında oynuyordum.
Ve bunu 1050 Ti 4 GB ekran kartının sınırlarını zorlayarak yapıyordum.

Şu an FPS droptan oynanmaz halde oyun.
Hiçbir grafik ayarını değiştirmedim veya sisteme bir uygulama vs yüklemedim.
Yalnızca CoD Warzone'a önce 50GB ve sonra 30 GB olarak 2 kez güncelleme geldi onları uyguladım ve sonrasında drop üstüne drop. Uzun lafın kısası RAM al geçer diyen arkadaşlara söylüyorum; "geçmeyecek, sırf bu oyun sorununu çözecek diye boşuna milleti masrafa sokmayın umutlandırmayın."
Bu arada 1x8 GB RAM sahibi olan arkadaşlar tabii ki sistemini güncellemeli ancak sırf bu oyun için alacaksa kötü haberi üzülerek ben veriyorum. Bu anlık donma sorununun RAM ile zerre alakası yok.

Sistemi belirtmem gerekirse;
i5 6600K
Strix 1050ti
Gskill Ripjaws 32 GB 2400mhz
Prime Z-270a
Cooler Master sıvı soğutma
Toshiba 480 SSD

Konu biraz eski ama boşuna yeni konu aç mıyım dedim. Benim FPS droplarım sadece rakip bana sıktığında oluyor onun dışında bir sorun yok. RAM takviyesi yapsam düzelir mi?

Selamlar Technopat yazarları,

Sistem özelliklerim;
Sapphire RX580 4 GB.
i5 3470.
8 GB RAM.
650W PSU.
250GB SSD.

Call of Duty Modern Warfare oyununa sahibim ve akıcı bir şekilde orta ayarlarda singleplayer, multiplayer kısımlarını oynadım. Ortalama 60 FPS aldım. Warzone indirdim ve ne zaman Battle Royal'e girsem en düşük ayarlarda bile 90 FPS'ten bir anda 3 FPS'lere düşüyor. Tüm driverları güncelledim, önceliği ayarladım, gereksiz her şeyi kapadım, grafik ayarlarını en düşüğe aldım, Windows güncelledim, GPU overclock da yaptım sonuç yine aynıydı. Darboğaz olmasından şüpheleniyorum çünkü CPU kullanımım oyun içinde GPU kullanımımdan daha yüksek oluyor. YouTube'dan izlediğim kadarıyla RX 580 bu oyun için yeterli bir kart gibi duruyor. Oyunun sorunları vardı crash veriyordu arada ama FPS sorunu yoktu. Sizce sorun ne olabilir?
Merhaba;

Üstünden geçerek arkadaşların yazdıklarını okudum, fakat şu var ki benim sistemim Amd Ryzen 5 2600 six - core processor 3.40 Ghz Ekran kartım RTX 2060 Oyunu ilk yüklediğimde 1 Ay kadar süre ile rahat rahat oynadım. Fps sayacında da gördüğüm üzere artık drop yiyorum... Darboğaz meselesi doğru ise ben neden 1-2 Ay sıkıntısız oynadım şuan yaşıyorum bunu....

Bu oyunu G.Skill Ripjaws 32 GB RAM'li sistemimde iki güncelleme öncesine kadar hiçbir sorun olmaksızın akıcı bir şekilde 50 55 FPS arası harita kaplaması Ultra diğerleri orta ve yüksek MSAA ise X1 ayarında oynuyordum.
Ve bunu 1050 Ti 4 GB ekran kartının sınırlarını zorlayarak yapıyordum.

Şu an FPS droptan oynanmaz halde oyun.
Hiçbir grafik ayarını değiştirmedim veya sisteme bir uygulama vs yüklemedim.
Yalnızca CoD Warzone'a önce 50GB ve sonra 30 GB olarak 2 kez güncelleme geldi onları uyguladım ve sonrasında drop üstüne drop. Uzun lafın kısası RAM al geçer diyen arkadaşlara söylüyorum; "geçmeyecek, sırf bu oyun sorununu çözecek diye boşuna milleti masrafa sokmayın umutlandırmayın."
Bu arada 1x8 GB RAM sahibi olan arkadaşlar tabii ki sistemini güncellemeli ancak sırf bu oyun için alacaksa kötü haberi üzülerek ben veriyorum. Bu anlık donma sorununun RAM ile zerre alakası yok.

Sistemi belirtmem gerekirse;
i5 6600K.
STRIX 1050 Ti.
G.Skill Ripjaws 32 GB 2400MHz.
Prime Z-270A.
Cooler Master sıvı soğutma.
Toshiba 480 SSD.

Merhabalar.
Yanlış bilgi verdiğinizi düşünmekteyim. CoD Warzone için 1050 Ti yetersiz/sınırda bir ekran kartı olmasına rağmen o ayarlarda açıp sistemi zorlamanız FPS düşmesi yemenizin başlıca sebeplerinden olabilir, burada yapılan yorumlar gayet yerinde. Oyunda MHz farkının bile sorun yaşattığı bilinmekteyken DDR3 ve GTX 1050 Ti sistemde sorun yaşamanız çok normal. Konuyu açan arkadaşın ise sistemi stabil olup RAM kaynaklı drop yaşaması olası.

Geri
Yukarı