Casper G770 servisi 100 derece işlemciye normal diyor

Hocam bende G770 kullanıyorum. Aynı sorun bendede vardı.Ben çözdüm. Şimdi size nasıl çözdüğümü anlatacam. Öncelikle bu kadar yüksek olmasının sebebi güç seçenekleri ayarları yani işlemciyi en yüksek ayarlarda full overclocku çalıştırmış olmanız. Bunu text moduna alıp , en yüksek işlemci durumunu yüzde 99 yapın bir anda ısı düşecek ve 50 derecelere Csgo GTA 5 gibi oyunlarda Max 65 ısıya ulaşacaktır. Text modunda islemciyi yüzde yüz yaparsaniz 70 ile 85 arası nadiren 90 i görür buda gayet normal. Şimdi gelelim asıl meseleye siz bu ayarları yaptıktan sonra hala absürt derecede 100 u görüp hep o aralarda kalıyorsa , kesinlikle YouTube dan bilgisayar hızlandırma yolları vs tarzı videolar izleyip , bilgisayarin ayarlarını bozmuşsunuz yok efendim desperados regedit ayarları gibi , iyi bir bilgisayarsa asla yapılmaması gereken saçma sapan ayarlar, bu ayarları yaparsanız kesinlikle işlemci aşıri ısınır. Bundan sonra yapmanız gereken temiz bir format ve Bilgisayarı güç seceneklerinden text moduna almanizdir. Bu mod o kadar harika ki işlemci ne kadar çalışacağını kaç GHZ çıkacağını kullandığıniz uygulamaya göre karar veriyor ve hiç ısınmıyor. Bunları yaptıktan sonra sorununuz düzelecektir. Bende çok şey denedim. Sonunda buldum. G770 kullanıyorsunuz bunları bilmeli ve çok uzun ömürlü olması için uygulamalısınız.

Hocam bende G770 kullanıyorum. Aynı sorun bende de vardı. Ben çözdüm. Şimdi size nasıl çözdüğümü anlatacağım. Öncelikle bu kadar yüksek olmasının sebebi güç seçenekleri ayarları yani işlemciyi en yüksek ayarlarda Full overclocku çalıştırmış olmanız. Bunu text moduna alıp, en yüksek işlemci durumunu yüzde 99 yapın bir anda ısı düşecek ve 50 derecelere CS:GO GTA 5 gibi oyunlarda Max 65 ısıya ulaşacaktır. Text modunda islemciyi yüzde yüz yaparsaniz 70 ile 85 arası nadiren 90'i görür bu da gayet normal. Şimdi gelelim asıl meseleye siz bu ayarları yaptıktan sonra hala absürt derecede 100'u görüp hep o aralarda kalıyorsa, kesinlikle YouTube'dan bilgisayar hızlandırma yolları vs tarzı videolar izleyip, bilgisayarin ayarlarını bozmuşsunuz yok efendim desperados Regedit ayarları gibi, iyi bir bilgisayarsa asla yapılmaması gereken saçma sapan ayarlar, bu ayarları yaparsanız kesinlikle işlemci aşırı ısınır. Bundan sonra yapmanız gereken temiz bir format ve bilgisayarı güç seceneklerinden text moduna almanizdir. Bu mod o kadar harika ki işlemci ne kadar çalışacağını kaç GHz çıkacağını kullandığıniz uygulamaya göre karar veriyor ve hiç ısınmıyor. Bunları yaptıktan sonra sorununuz düzelecektir. Bende çok şey denedim. Sonunda buldum. G770 kullanıyorsunuz bunları bilmeli ve çok uzun ömürlü olması için uygulamalısınız.

Yüzde 99 nasıl yapacağım acaba PC hızlandırma ayarı yapmadım YouTube'dan video izleyerek.

Hocam masaüstünden pil ikonunun üzerine sağ tıklayıp güç seçenekleri tıklayın. Oradan sağdaki ekranın ne zaman kapatılacağına tıklayın. Ondan sonra gelişmiş güç ayarlarına tıklayıp aşağıya inip işlemci güç yönetiminden en yüksek işlemci durumundaki 2 yuzdeliğide %99 yapın. Şunu da belirteyim hocam bunu yapmanız halinde performans kaybı yaşayabilirsiniz ama sıcaklık değerleride düşecektir.

Hocam masaüstünden pil ikonunun üzerine sağ tıklayıp güç seçenekleri tıklayın. Oradan sağdaki ekranın ne zaman kapatılacağına tıklayın. Ondan sonra gelişmiş güç ayarlarına tıklayıp aşağıya inip işlemci güç yönetiminden en yüksek işlemci durumundaki 2 yuzdeliğide %99 yapın. Şunu da belirteyim hocam bunu yapmanız halinde performans kaybı yaşayabilirsiniz ama sıcaklık değerleride düşecektir.

Performans kaybı yaşayacaksam yapmanın anlamı yok gibi geldi yine de teşekkürler.

Geri
Yukarı