Casper laptop güç almıyor ve açılmıyor

• Konuyu başlatan Fabi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 159

Fabi

Picopat
Daha fazla  
Casper marka 12-13 senelik laptopum vardı. Yeni bilgisayar alinca bunu bir kenara attim. Son 3-4 ay icinde 3-4 kere format attim. Son zamanlar virüs bulaştırma korkum vardi ve laptopun icindeki fotoğraflari Flash'a atip laptopa tarama yapacaktim. Acma tusuna basınca sabah calisan eski arabalarin motorlari gibi sesle açıldı. Eski oldugundandir dedim ve yok saydim. Arada gene garip sesler çıkardı ama onemsemedim. Fotoğraflari aldim. Tam virüs programi kuruyordum kendiliğinden kapandi. Önceden de yaptığı icin pek sorgulamadim ve yerine koydum. 3 gün sonra acmak icin bastigimda açılmadi. Bataryasi bitik zaten ama güç de almiyor. Eger kisa devre varsa diye yeni laptopun bataryasiyla denemek istemedim. 2 haftadir calismiyor. İçini açtım ama anlamadim. Anakart kisa devre yaptıysa ne olur? Yardim eder misiniz @Murat5038

( Kaynak : Bing AI )
Bu metin işini görebilir.

Merhaba, anladığım kadarıyla eski Casper marka laptopunuzda birkaç sorun yaşadınız. Laptopunuzun açılışında garip sesler çıkardığınızı ve son zamanlarda virüs bulaştırma korkusu yaşadığınızı belirttiniz. Ayrıca, fotoğraflarınızı Flash’a aktararak tarama yapmak istediğinizi söylediniz. Ancak, laptopunuzun açılışında garip sesler çıkarması ve kendiliğinden kapanması gibi sorunlar yaşadığınızı belirttiniz. Ayrıca, laptopunuzun bataryasının bitik olduğunu ve güç almadığını belirttiniz.

Laptopunuzun anakartında bir kısa devre varsa, bu cihazın çalışmamasına neden olabilir. Ancak, bu sorunun kesin nedenini belirlemek için laptopunuzu bir uzmana göstermeniz gerekebilir. Ayrıca, laptopunuzun açılışında garip sesler çıkarması ve kendiliğinden kapanması gibi sorunlar yaşadığınızı belirttiniz. Bu sorunların nedeni de anakartta bir kısa devre olabilir.

Laptopunuzun açılmaması ve bataryasının bitik olması, cihazınızın ömrünün sonuna geldiği anlamına gelebilir. Ancak, laptopunuzu bir uzmana göstererek sorunun kesin nedenini belirleyebilirsiniz.

( Kaynak: Bing AI )
Bu metin işini görebilir.

Merhaba, anladığım kadarıyla eski Casper marka laptopunuzda birkaç sorun yaşadınız. Laptopunuzun açılışında garip sesler çıkardığınızı ve son zamanlarda virüs bulaştırma korkusu yaşadığınızı belirttiniz. Ayrıca, fotoğraflarınızı Flash'a aktararak tarama yapmak istediğinizi söylediniz. Ancak, laptopunuzun açılışında garip sesler çıkarması ve kendiliğinden kapanması gibi sorunlar yaşadığınızı belirttiniz. Ayrıca, laptopunuzun bataryasının bitik olduğunu ve güç almadığını belirttiniz.

Laptopunuzun anakartında bir kısa devre varsa, bu cihazın çalışmamasına neden olabilir? Ancak, bu sorunun kesin nedenini belirlemek için laptopunuzu bir uzmana göstermeniz gerekebilir. Ayrıca, laptopunuzun açılışında garip sesler çıkarması ve kendiliğinden kapanması gibi sorunlar yaşadığınızı belirttiniz. Bu sorunların nedeni de anakartta bir kısa devre olabilir.

Laptopunuzun açılmaması ve bataryasının bitik olması, cihazınızın ömrünün sonuna geldiği anlamına gelebilir. Ancak, laptopunuzu bir uzmana göstererek sorunun kesin nedenini belirleyebilirsiniz.

Sağ olun hocam vakit ayirip gidemedim en kisa zamanda uzman birine götüreceğim.

Hocam durun.

Hocam cihazınızda statik elektrik olmuş olabilir cihazınızı fişten çekin ve bataryasını çıkarın ardından açma tuşuna 5-10 saniye basılı tutun.

Geri
Yukarı