Casper Nirvana F650 hazır EFI

Benimle aynı model laptop kullanan arkadaşlar için kendi EFI dosyamı paylaşıyorum. Tabii bu EFI'yi tek başıma hazırlamadım, sizlerin yardımı sayesinde @tristessehivernale @Kleyn @453482 @ritminkolesi ve diğer Hackintosh konusunda yardımcı olan arkadaşlar. EFI ile ilgili paylaşmam gerek bir şey yok sanırım, sadece kamera çalışmıyor.

Sistem özellikleri:
•i5-8250U
•Intel UHD Graphics 620/ Nvidia GeForce 940MX (940MX kullanılamıyor çünkü Optimus var)
•8 GB 2133 MHz RAM
•Ralink RT 5370 USB Wi-Fi / RTL8111 Ethernet (RTL8723BE var fakat macOS tarafından desteklemiyor)

EFI, OpenCore 0.7.4 sürümü ile geliyor, Monterey 12.1 ile sorunsuz çalışıyor. Eksik bilgi söylediysem söylerseniz sevinirim.

Monterey imaj linki:

EFI:

Monterey imajını BalenaEtcher ile en az 16 GB bir USB'ye yazdırıyoruz, yazma işlemi bittikten sonra dosya gezgininden USB'nin EFI bölümünü bulup içindeki EFI'yi bu EFI ile değiştiriyoruz. Bilgisayarı USB'den boot ettikten sonra gerisi normal Monterey kurulumu.
Kurulum sonrası bu adımları uygulayarak MLB, Seri numarası vb. değerleri değiştirin! Rehber: GenSMBIOS kullanımı

Bu videodan yardım alabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kurulum sonrası bu adımları uygulayarak MLB, Seri numarası vb. değerleri değiştirin! Rehber: GenSMBIOS kullanımı

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ekrana atıyor ne yaparsam yapayım
Hocam bir şekilde o Secure Boot'u kapatmanız lazım. Bende de aynı sorun olmuştu fakat nasıl çözdüğümü inanın hatırlamıyorum. Dediğim CSM olayını yaptınız mı?
Hocam şimdi sizinkiyle aynı durumu yaptım, CSM açıksa kapatın ve Secure Boot sekmesine gelip Enforce Secure Boot'u Disabled yapın.

Teşekkürler ustam yaptım su an yüklemeye geçti

Dosya Ekleri

• IMG_20220123_175000.jpg
    IMG_20220123_175000.jpg
    90,1 KB · Görüntüleme: 37
Buraya da ayarlardan BIOS'ta ne yaptığımı kurulum bitsin yaptığım ayarları yazarim teşekkürler yardım ettiğin için kardeşim.

Benimle aynı model laptop kullanan arkadaşlar için kendi EFI dosyamı paylaşıyorum. Tabii bu EFI'yi tek başıma hazırlamadım, sizlerin yardımı sayesinde @tristessehivernale @Kleyn @453482 @ritminkolesi ve diğer Hackintosh konusunda yardımcı olan arkadaşlar. EFI ile ilgili paylaşmam gerek bir şey yok sanırım, sadece kamera çalışmıyor.

Sistem özellikleri:
•i5-8250U
•Intel UHD Graphics 620/ NVIDIA GeForce 940MX (940MX kullanılamıyor çünkü optimus var)
•8 GB 2133 MHz RAM.
•Ralink RT 5370 USB Wi-Fi / RTL8111 Ethernet (RTL8723BE var fakat macOS tarafından desteklemiyor)

EFI, OpenCore 0.7.4 sürümü ile geliyor, Monterey 12.1 ile sorunsuz çalışıyor. Eksik bilgi söylediysem söylerseniz sevinirim.

Monterey imaj linki:

EFI:

Monterey imajını balenaEtcher ile en az 16 GB bir USB'ye yazdırıyoruz, yazma işlemi bittikten sonra dosya gezgininden USB'nin EFI bölümünü bulup içindeki EFI'yi bu EFI ile değiştiriyoruz. Bilgisayarı USB'den boot ettikten sonra gerisi normal Monterey kurulumu.
kurulum sonrası bu adımları uygulayarak mlb, seri numarası vb. değerleri değiştirin! Rehber: GenSMBIOS kullanımı

Bu videodan yardım alabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kurulum sonrası bu adımları uygulayarak mlb, seri numarası vb. değerleri değiştirin! Rehber: GenSMBIOS kullanımı

Merhaba hazır Hackintosh kurulumunu bilen birini bulmuşken bir soru sormak istiyorum elinde aşağıdaki özelliklere sahip bir bilgisayar var ve ben bu bilgisayara Hackintosh kurulumu yapıp video düzenleme gibi işlerde ve LoL oynamak için kullanmak istiyorum acaba hangi sistemi kurmamı önerirsiniz ve hangi adımları uygulamalıyım.
İşlemci: i5-3450S
HDD: 500 GB.
RAM: 4x2 1333 MHz.
Ekran kartı: NVIDIA GT 620M 1GB.

Merhaba hazır Hackintosh kurulumunu bilen birini bulmuşken bir soru sormak istiyorum elinde aşağıdaki özelliklere sahip bir bilgisayar var ve ben bu bilgisayara Hackintosh kurulumu yapıp video düzenleme gibi işlerde ve LoL oynamak için kullanmak istiyorum acaba hangi sistemi kurmamı önerirsiniz ve hangi adımları uygulamalıyım.

MacOS'ta LoL oynanmıyor muydu?

İşlemciniz destekleniyor, Wi-Fi kartı ve Ethernet kartını da öğrensek iyi olur. MacOS'u oyun için kurmak mantıklı değil. Onun dışında BIOS'da ekran kartı değiştirme gibi bir seçenek yoksa işlemcinin dahili grafik birimini kullanmak zorunda kalacaksınız, bu da oyun veriminizi GT 620M'e göre azaltacaktır. El Capitan ya da daha aşağı sürümleri şu konudakileri yaparak deneyebilirsiniz. Daha yüksek sürümler için HD 2500 için tam anlamıyla destek yok anladığım kadarıyla.
MacOS'ta LoL oynanmıyor muydu?
Oynanıyor, LoL için macOS desteği var.

Yeni konular

Geri
Yukarı