Casper Nirvana F650 hazır EFI

Buradan OpenCore Configurator'u indirin.
Sonrasında uygulamayı masaüstüne atın.
Uygulamayı açın, eğer güvenlik ile ilgili bir hata verirse sistem seçeneklerine girip güvenlik ve gizlilik kısmından değişiklik yapmak için kilidi tıklayına basıp yine de aç'a basıp açabilirsiniz.
Flash belleğin içerisindeki config.plist dosyasına iki kez tıklayın.

Program açıldığında PlatformInfo kısmına basın.

Aşağıdaki şu kısma basın.

Sonrasında listeden bu modelin aynısını bulun ve seçin.

Sonrasında üst kısımda Serial Number'in yanındaki Generate butonuna basın.

Sonrasında sağ üstteki bu kutucuğu aktif edin

Sonra kapatma tuşuna basıp kaydedip çıkın.

Aynısını yaptım ama yine Windows çıktı USB çıkarınca değişen bir sey olmadı yani

Aynısını yaptım ama yine Windows çıktı USB çıkarınca değişen bir sey olmadı yani
Hocam bu SMBIOS ayarıydı zaten. Onun için ayrı bir işlem gerekiyor. Yalnız ben hiç bir diskte hem Windows Bootloader hem de OpenCore denemedim. Ona göre yapın. İşim bitince geri dönüş yapacağım.
Maalesef kendi Windows Bootloader'ımı başka bir sebepten dolayı bozdum, şimdi örnekli olarak gösteremeyeceğim. Yarın geri dönüş yaparım.
İlk olarak Windows'da iken Disk Yönetimi'ne girin. Sonrasında diskinizden 500 MB bir bölüm ayırın.

Ayırdığınız bölümü biçimlendirmeyin, böyle kalsın.

Şimdi Disk Yönetimini kapatın. Komut İstemini yönetici olarak çalıştırın ve şu komutları girin.

diskpart
list disk
select disk x (x, sizin seçeceğiniz disk. Sizde tek disk olduğu için o diski seçin)

Şimdi EFI bölümümüzü oluşturup o bölümü biçimlendirelim.
create part efi size=500
format fs=fat32 quick

Şimdi bu EFI bölümüne bir harf atayalım. Biz atamak için X harfini kullanacağız.

assign letter=X

Windows gezgininde böyle gözükmesi lazım bu işlemden sonra:

Şimdi exit yazıp diskpart'dan çıkalım ve EFI bölümümüze OpenCore dosyalarını transfer edelim. İlk olarak masaüstüne bir klasör açalım, klasör isminde boşluk olmasın (Örnek: ASD). Şimdi USB'nin içindeki EFI klasörünü bu klasörün içine kopyalayın. Klasör yolunu kopyalayın. Benim klasör yolum bu:

Şimdi komut istemine geri dönelim.
robocopy /MIR C:\Users\Enes\Desktop\ASD X:
Buradaki klasör yolu sizin yolunuz olacak, yanlışlıkla bunu kopyalamayın.

İşlemin bitmesini bekleyin. İşlem bittikten sonra dosyaların kopyalanıp kopyalanmadığını kontrol edelim.
X:
dir
dir EFI

Bu klasörleri görüyorsanız başarılı bir şekilde kopyalanmıştır. Şimdi bu EFI bölümünü yeniden gizleyelim.
diskpart
list disk
select disk x (X sizin diskiniz)

list part
sel part x (X burada sizin oluşturduğunuz 500 MB'lik EFI bölümü, karşısında System yazar)
remove

Artık Windows Gezgini'nde bu bölümün gözükmemesi lazım.

Şimdi komut istemini kapatalım, USB'yi çıkaralım, bilgisayarı da kapatalım ve BIOS'a girelim. BIOS'dan Boot sekmesine girip EFI Hard Drive olanı en üste alalım ve kaydedip çıkalım. Önünüze OpenCore ekranı gelmesi lazım. Artık USB'siz boot edebilirsiniz.
@Gokhan_41

Son düzenleme:

Hay maşallah yalamış yutmussun resmen bu işleri

Aynen su an açılıyor USB olmadan sağ olasın en son driver yüklemesi kaldı Wi-Fi Card'ın markası ne bende var bir tane magbox marka chipset i uyar mı bakacağım.

Son düzenleme:
Aynen su an açılıyor USB olmadan sağ olasın en son driver yüklemesi kaldı Wi-Fi Card'ın markası ne bende var bir tane magbox marka chipset i uyar mı bakacağım.
Laptopun içindeki Wi-Fi kartı desteklenmiyor maalesef, AIDA64Extreme üzerinden o magbox'un bilgilerine bakabilirsiniz.

Laptopun içindeki Wi-Fi kartı desteklenmiyor maalesef, AIDA64Extreme üzerinden o magbox'un bilgilerine bakabilirsiniz.
Sanırım sende olan ile aynı mt5370 olan

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-01-24-20-57-15-092_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    45,1 KB · Görüntüleme: 20
Sanırım sende olan ile aynı mt5370 olan
Uyumlu olur sanırım, aynı chipseti kullanıyor nasıl olsa. Bunu kullanmak için bir program daha indirmek lazım, macOS'a geçtiğimde o programı atıp ne yapacağınızı anlatırım.

Tamam bekliyorum kardeşim
Uyumlu olur sanırım, aynı chipseti kullanıyor nasıl olsa. Bunu kullanmak için bir program daha indirmek lazım, MacOS'a geçtiğimde o programı atıp ne yapacağınızı anlatırım.

MacOS'a geçemedin sanırım bekliyorum.

Son düzenleme:
Normalde USB Wi-Fi'ler için kext yüklemek gerekebiliyor, bizim USB Wi-Fi kartımız için de kext gerekiyor. Ben EFI'yi şimdi kullandığım haliyle attığım için içine USB Wi-Fi için kext yüklü olarak geliyor. Tabii her USB Wi-Fi aynı kext ile çalışmayabilir.

İlk olarak buradan programı indirin.

Böyle bir uyarı çıkacaktır, vazgeçe basıp sistem seçeneklerinden güvenlik kısmından yine de aça basın.

Yükleyelim.

Eğer yükleme sırasında SIP hatası verirse bilgisayarı kapatın ve tekrar açıp OpenCore menüsünde Recovery'i seçin. Sistem açıldığında Terminal'e girin ve şu komutu girin.
csrutil disable

Şimdi bilgisayarı kapatıp normal macOS'a girip programı kurabilirsiniz.

Bu kısımda MAC adresini 0 yazıp geçebiliriz.

Bu kısımda ağ ismini eksiksiz yazıyoruz. Ağ ismi bir cihazdan kendi internetinize bağlanırken çıkan isim.

Burada da ağ şifremizi giriyoruz.

Burada tekrar ağ ismini eksiksiz yazıyoruz.

Burada sürdür sürdür diyerek devam ediyoruz.

Tamam'a basıyoruz.

Kurulum bitince Bitir'e basıp çıkıyoruz, yeniden başlatmamızı isteyebilir.

İnternete bağlanmak için USB Wi-Fi'yi bilgisayara takıyoruz ve masaüstünde oluşan Connect D-LinkUtility'e iki kez tıklayıp açıyoruz.

Burada direkt Connect WIFI diyoruz.

İnternet bağlantınız başarıyla tamamlanmışsa üstte şu simgeyi görmeniz lazım.

Eğer her sistem açıldığında ona basıp bağlanmak istemiyorsanız sistem açılırken otomatik olarak programın açılmasını ayarlayabilirsiniz.

Connect D-Link Utility'i Dock'a sürükleyin. Sağ tıklayıp seçenekler kısmından oturum açıldığında aça basın.

Sonrasında programı tekrar Dock'dan çıkarabilirsiniz.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…