Casper Nirvana F650 hazır EFI

Benimle aynı model laptop kullanan arkadaşlar için kendi EFI dosyamı paylaşıyorum. Tabii bu EFI'yi tek başıma hazırlamadım, sizlerin yardımı sayesinde @tristessehivernale @Kleyn @453482 @ritminkolesi ve diğer Hackintosh konusunda yardımcı olan arkadaşlar. EFI ile ilgili paylaşmam gerek bir şey yok sanırım, sadece kamera çalışmıyor.

Sistem özellikleri:
•i5-8250U
•Intel UHD Graphics 620/ Nvidia GeForce 940MX (940MX kullanılamıyor çünkü Optimus var)
•8 GB 2133 MHz RAM
•Ralink RT 5370 USB Wi-Fi / RTL8111 Ethernet (RTL8723BE var fakat macOS tarafından desteklemiyor)

EFI, OpenCore 0.7.4 sürümü ile geliyor, Monterey 12.1 ile sorunsuz çalışıyor. Eksik bilgi söylediysem söylerseniz sevinirim.

Monterey imaj linki:

EFI:

Monterey imajını BalenaEtcher ile en az 16 GB bir USB'ye yazdırıyoruz, yazma işlemi bittikten sonra dosya gezgininden USB'nin EFI bölümünü bulup içindeki EFI'yi bu EFI ile değiştiriyoruz. Bilgisayarı USB'den boot ettikten sonra gerisi normal Monterey kurulumu.
Kurulum sonrası bu adımları uygulayarak MLB, Seri numarası vb. değerleri değiştirin! Rehber: GenSMBIOS kullanımı

Bu videodan yardım alabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kurulum sonrası bu adımları uygulayarak MLB, Seri numarası vb. değerleri değiştirin! Rehber: GenSMBIOS kullanımı

Son düzenleyen: Moderatör:
En önemli şeyi unutmuşum, SMBIOS. Bu haliyle indirenlerle aynı SMBIOS'u kullanmış olacağız çünkü :D. Şimdi @tristessehivernale'un başka bir hazır EFI makalesine bakınca fark ettim. Mesajın en sonuna bunu eklerseniz sevinirim:

Bu arada sağ olun hocam, bugün bu forumda bir arkadaş istemişti ben de makale yapayım dedim. Başkaları da yararlanmış olur hem.

Son düzenleme:
En önemli şeyi unutmuşum, SMBIOS. Bu haliyle indirenlerle aynı SMBIOS'u kullanmış olacağız çünkü :D. Şimdi @tristessehivernale'un başka bir hazır EFI makalesine bakınca fark ettim. Mesajın en sonuna bunu eklerseniz sevinirim:

Bu arada sağ olun hocam, bugün bu forumda bir arkadaş istemişti ben de makale yapayım dedim. Başkaları da yararlanmış olur hem.
Kalın olarak eklenmiştir.

BIOS ayarlarına girince size atarım ekran görüntüsü değişik bir boot ekranı var bu lanet laptopun.
Secure Boot açık mı?

1642947429895.png

Bu flash ta eksik dosya yok değil mi? ISO dosyası tarzı bu iki klasör olarak yazıyor?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı