Casper Nirvana F650 hazır EFI

Benimle aynı model laptop kullanan arkadaşlar için kendi EFI dosyamı paylaşıyorum. Tabii bu EFI'yi tek başıma hazırlamadım, sizlerin yardımı sayesinde @tristessehivernale @Kleyn @453482 @ritminkolesi ve diğer Hackintosh konusunda yardımcı olan arkadaşlar. EFI ile ilgili paylaşmam gerek bir şey yok sanırım, sadece kamera çalışmıyor.

Sistem özellikleri:
•i5-8250U
•Intel UHD Graphics 620/ Nvidia GeForce 940MX (940MX kullanılamıyor çünkü Optimus var)
•8 GB 2133 MHz RAM
•Ralink RT 5370 USB Wi-Fi / RTL8111 Ethernet (RTL8723BE var fakat macOS tarafından desteklemiyor)

EFI, OpenCore 0.7.4 sürümü ile geliyor, Monterey 12.1 ile sorunsuz çalışıyor. Eksik bilgi söylediysem söylerseniz sevinirim.

Monterey imaj linki:

EFI:

Monterey imajını BalenaEtcher ile en az 16 GB bir USB'ye yazdırıyoruz, yazma işlemi bittikten sonra dosya gezgininden USB'nin EFI bölümünü bulup içindeki EFI'yi bu EFI ile değiştiriyoruz. Bilgisayarı USB'den boot ettikten sonra gerisi normal Monterey kurulumu.
Kurulum sonrası bu adımları uygulayarak MLB, Seri numarası vb. değerleri değiştirin! Rehber: GenSMBIOS kullanımı

Bu videodan yardım alabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kurulum sonrası bu adımları uygulayarak MLB, Seri numarası vb. değerleri değiştirin! Rehber: GenSMBIOS kullanımı

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu BIOS ekranı securutiy boot ekranı olarak bu var bunda da herhangi bir seçme yapılamıyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20220123_172626.jpg
    IMG_20220123_172626.jpg
    104,9 KB · Görüntüleme: 35
Bu yüzden açılmıyor demek, Exit sekmesine girip Restore Factory Defaults'a basın ve kaydedip çıkın.
Sonra tekrar Secure Boot kısmına bakın.
Benim boot menüsü ile senin boot menüsü tamamen farklı sanırım bende o dediğin de yok maalesef 😏

Dosya Ekleri

• IMG_20220123_173245.jpg
    IMG_20220123_173245.jpg
    92,2 KB · Görüntüleme: 36
EFI yok ama Core 2 Duo için config dosyası var. Hem kesin çalışacağını bilmediğim bir EFI paylaşamam. Konu açabilirsiniz oraya bir EFI dosyası atarım, hem diğer arkadaşlar da yardımcı olur.
Vallahi orada ne varsa hepsini denedim yine aynı bu ekran
Bende de bu sorun olmuştu, tam olarak nasıl çözdüğümü hatırlayamadım. Boot sekmesinden CSM'yi açın öyle bakın, eğer Disabled olduysa CSM'yi geri kapatın.

EFI yok ama Core 2 Duo için Config dosyası var. Hem kesin çalışacağını bilmediğim bir EFI paylaşamam. Konu açabilirsiniz oraya bir EFI dosyası atarım, hem diğer arkadaşlar da yardımcı olur.

Bende de bu sorun olmuştu, tam olarak nasıl çözdüğümü hatırlayamadım. Boot sekmesinden CSM'yi açın öyle bakın, eğer Disabled olduysa CSM'yi geri kapatın.

Anladım hocam şu an başka konu açtım sizi etiketlerim açtığım zaman

Yeni konular

Geri
Yukarı