Casper Nirvana F650 hazır EFI

Benimle aynı model laptop kullanan arkadaşlar için kendi EFI dosyamı paylaşıyorum. Tabii bu EFI'yi tek başıma hazırlamadım, sizlerin yardımı sayesinde @tristessehivernale @Kleyn @453482 @ritminkolesi ve diğer Hackintosh konusunda yardımcı olan arkadaşlar. EFI ile ilgili paylaşmam gerek bir şey yok sanırım, sadece kamera çalışmıyor.

Sistem özellikleri:
•i5-8250U
•Intel UHD Graphics 620/ Nvidia GeForce 940MX (940MX kullanılamıyor çünkü Optimus var)
•8 GB 2133 MHz RAM
•Ralink RT 5370 USB Wi-Fi / RTL8111 Ethernet (RTL8723BE var fakat macOS tarafından desteklemiyor)

EFI, OpenCore 0.7.4 sürümü ile geliyor, Monterey 12.1 ile sorunsuz çalışıyor. Eksik bilgi söylediysem söylerseniz sevinirim.

Monterey imaj linki:

EFI:

Monterey imajını BalenaEtcher ile en az 16 GB bir USB'ye yazdırıyoruz, yazma işlemi bittikten sonra dosya gezgininden USB'nin EFI bölümünü bulup içindeki EFI'yi bu EFI ile değiştiriyoruz. Bilgisayarı USB'den boot ettikten sonra gerisi normal Monterey kurulumu.
Kurulum sonrası bu adımları uygulayarak MLB, Seri numarası vb. değerleri değiştirin! Rehber: GenSMBIOS kullanımı

Bu videodan yardım alabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kurulum sonrası bu adımları uygulayarak MLB, Seri numarası vb. değerleri değiştirin! Rehber: GenSMBIOS kullanımı

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciniz destekleniyor, Wi-Fi kartı ve Ethernet kartını da öğrensek iyi olur. MacOS'u oyun için kurmak mantıklı değil. Onun dışında BIOS'da ekran kartı değiştirme gibi bir seçenek yoksa işlemcinin dahili grafik birimini kullanmak zorunda kalacaksınız, bu da oyun veriminizi GT 620M'e göre azaltacaktır. El Capitan'ya da daha aşağı sürümleri şu konudakileri yaparak deneyebilirsiniz. Daha yüksek sürümler için HD 2500 için tam anlamıyla destek yok anladığım kadarıyla.

Oynanıyor, LoL için macOS desteği var.

BIOS'da resmen hiçbir ayar yok eski Casper bilgisayar olduğu için o yüzden ekran kartı değiştirme seçeneğim yok.
Ethernet kartı: Realtek PCI-e GBE family Controller.
Wi-Fi kartı: 802.11n kablosuz LAN kartı.

BIOS'da resmen hiçbir ayar yok eski Casper bilgisayar olduğu için o yüzden ekran kartı değiştirme seçeneğim yok.
Ethernet kartı: Realtek PCI-e GBE family Controller.
Wi-Fi kartı: 802.11n kablosuz LAN kartı.
Bunlara AIDA64Extreme ile Ağ kısmından bakın.

Sorunsuz kurdum açıldı ama daha sonra yeniden başlat dediğim zaman direk Windows açılıyor seçenek sormuyor tek hard disk içine kurduğum için mi acaba?
USB'yi takıyor musunuz? USB'siz boot istiyorsanız birkaç işlem yapmak lazım.
Bir de SMBIOS ayarı yaptınız mı?

Son düzenleme:
Smbios Mac içinde mi yapıcam Windows içinde mi
Windows'da yapın. Makalede alt kısımda link var, oradan yardım alabilirsiniz.
MacBook Air 8,2 için SMBIOS ayarı yapın.
@Gokhan_41 hocam aslında macOS üzerinden OpenCore Configurator ile daha basit bir şekilde yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı