Çözüldü Casper Nirvana NB 15.6 bilgisayar boot menüye girmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Geylani96

Centipat
Makaleler
1
Yer
Adana-Merkez
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
1. - MacBook Air Early 2015
2. - Casper Nirvana NB 15.6
Intel Celeron 1000M CPU 1.80 Ghz
Intel HD Graphics
Kingston A04 SSD
4 GB RAM
Meslek
Öğrenci
Bilgisayarıma Mojave rehberi ile Hackintosh kurmaya çalışıyordum. Kurulum ekranına gelemedim ve de sonra diğer sitelerden ve yabancı kaynaklardan bilgiler falan toplayıp kendi başıma bir OpenCore EFI'si oluşturdum. Fakat sonra bilgisayarım açılırken boot menüye girmek için F12'ye basıyorum fakat açılmıyor direk Windows boot oluyor (Hackintosh kurulumunda başarısız oldum.) Bunu nasıl düzeltebilirim? Windows USB'si oluşturup kurulum ekranında bütün her şeyi silersem (SSD'yi tamamen formatlarsam) ve de Windows'u kurarsam düzelir mi? Bilgisayarımda dğzgğn bir işletim sistemi olmadığı için sistem bilgilerine bakamıyorum.
Bilgisayarımın bildiğim bilgileri:
Anakart: Casper.
Model: Casper Nirvana NB 15.6 (2013)
İşlemci: Intel Celeron 1000M CPU 1.80 GHz.
Intel HD Graphics (4000 ve benzeri model adı yazmıyor hiçbir şekilde)
Laptop.
BIOS: Phoenix securecore tiano setup.
BIOS sürümü: 2.00.03.ca. T2.
RAM: 4 GB.
Hafıza: 240 GB Kingston SSD.

Çözüm
Sorunu çözdüm OpenCore USB'si ile reset NVRAM deyince düzeldi. Yardımlarınız için teşekkürler.
Bilgisayarıma Mojave rehberi ile Hackintosh kurmaya çalışıyordum. Kurulum ekranına gelemedim ve de sonra diğer sitelerden ve yabancı kaynaklardan bilgiler falan toplayıp kendi başıma bir OpenCore EFI'si oluşturdum. Fakat sonra bilgisayarım açılırken boot menüye girmek için F12'ye basıyorum fakat açılmıyor direk Windows boot oluyor (Hackintosh kurulumunda başarısız oldum.) Bunu nasıl düzeltebilirim? Windows USB'si oluşturup kurulum ekranında bütün her şeyi silersem (SSD'yi tamamen formatlarsam) ve de Windows'u kurarsam düzelir mi? Bilgisayarımda dğzgğn bir işletim sistemi olmadığı için sistem bilgilerine bakamıyorum.
Bilgisayarımın bildiğim bilgileri:
Anakart: Casper.
Model: Casper Nirvana NB 15.6 (2013)
İşlemci: Intel Celeron 1000M CPU 1.80 GHz.
Intel HD Graphics (4000 ve benzeri model adı yazmıyor hiçbir şekilde)
Laptop.
BIOS: Phoenix securecore tiano setup.
BIOS sürümü: 2.00.03.ca. T2.
RAM: 4 GB.
Hafıza: 240 GB Kingston SSD.
BIOS tuşunuzu biliyor musnuz? Her marka bilgisayarda BIOS tuşu farklı olabiliyor.

F2, Delete, F10 tuşlarını deneyin bir de.

BIOS tuşunuzu biliyor musnuz? Her marka bilgisayarda BIOS tuşu farklı olabiliyor.

F2, Delete, F10 tuşlarını deneyin bir de.
Evet biliyorum fakat bu hackintosh denemesinden sonra başladı

Bilgisayar açılışında eski sistem olduğuniçin boot menu for F12 yazıyor

Giriyor BIOS'a denedim

Hackintosh hatasından sora BISO'taki boot seçenekelrinde OpenCore diye birşey çıktı ondan sonra olmaya başladı

@Recep Baltaş

Bu etiketler ne işe yarıyor?

Sorunu çözdüm OpenCore USB'si ile reset NVRAM deyince düzeldi. Yardımlarınız için teşekkürler.

Çözüm

Geri
Yukarı