Casper Nirvana S500 alınır mı?

Bütçe
6000
Arkadaşım kullanıyor. Cihaz gayet iyi zaten bu fiyat rakiplerine göre gayet iyi, fakat Casper yine kalitesizliğini konuşturmuş kasası gerçekten çok dandik ona da yapacak bir şey yok zaten. Kibar kullanıldığı sürece güzel cihaz 👍
Arkadaşınızın bu model ile ilgili aşırı ısınma veya başka türlü şikayetleri oldu mu ?

Bende bu dizüstü bilgisayarı satın almayı düşünüyorum, 500 GB SSD, MX 450 ekran kartı ve Full HD olması aynı fiyat segmentinde rakiplerine fark atıyor. Ama kullanıcı yorumlarını hiç bir yerde göremedim, sizin ürün hakkında görüşleriniz nasıl ?
Kargo bugün dağıtıma çıktı fakat henüz elimize geçmedi, bugün elimizde olursa akşam birkaç test denerim. Benim görüşüme göre eğer bütçenizi arttıramıyorsanız indirimi kaçırmadan almanız gerek.

MX450 çoğu modern oyunu en kötü low ayarlarda kasma hissi olmadan oynatabilecek bir ekran kartı ve MX350'ye göre %33-40 arası daha fazla performans veriyor. Ayrıca 1366x768 gibi bir çözünürlüktense 1920x1080 kullanılması çok daha iyi. SSD kapasitesi de gayet iyi. Yukarıda da arkadaşın dediği gibi kasa kalitesizliği tek sıkıntısı olabilir. Isınma konusunda hiçbir fikrim yok ama varsa eğer soğutucuyla bir şekilde hallolacağını düşünüyorum. Başta da dediğim gibi eğer bütçe artmıyorsa bu özellikler sizi üzmez.

Eğer anormal ısınma sorunu yoksa bu dizüstü kaçmaz gerçekten, çünkü aşırı ısınma ekran kartının performansını etkiliyor bu yüzden ekran kartının güçlü olması bir şey ifade etmiyor. Testlerini merakla bekliyorum Emir kardeşim, Ramlerin Mhz değerlerini merak ediyorum birde, 3200 MHz ramler mi yoksa 2666 Mhz acaba..

Arkadaşınızın bu model ile ilgili aşırı ısınma veya başka türlü şikayetleri oldu mu ?
Arkadaşım bilgisayardan hiç anlamaz, oyuncu bilgisayarı diyerek satmışlar, yenisini alacak. Ben kendi görüşümü paylaşayım;
Isınma var ama rahatsız edici derecede değil, işlemci yükü %50 - %70 arası bence normaldi. Bu işlemci ailesi ısınıyor zaten, kasa yapısına göre dışarıdan hissedilme olayı değişiyor. Sorun yaşayacağınızı düşünmem.

Eğer anormal ısınma sorunu yoksa bu dizüstü kaçmaz gerçekten, çünkü aşırı ısınma ekran kartının performansını etkiliyor bu yüzden ekran kartının güçlü olması bir şey ifade etmiyor. Testlerini merakla bekliyorum Emir kardeşim, Ramlerin Mhz değerlerini merak ediyorum birde, 3200 MHz ramler mi yoksa 2666 Mhz acaba..
3200 Mhz.

3200 Mhz olması iyi çünkü i5 1135G7 işlemci 3200 Mhz'de daha iyi performans veriyor diye biliyorum.
Arkadaşım bilgisayardan hiç anlamaz, oyuncu bilgisayarı diyerek satmışlar, yenisini alacak. Ben kendi görüşümü paylaşayım;
Isınma var ama rahatsız edici derecede değil, işlemci yükü %50 - %70 arası bence normaldi. Bu işlemci ailesi ısınıyor zaten, kasa yapısına göre dışarıdan hissedilme olayı değişiyor. Sorun yaşayacağınızı düşünmem.
Görüntü kalitesi nasıl ? Ekranı çabuk bozulacak türden mi duruyor yoksa en az 5-6 sene dayanır mı ?

@Bayraktar_TB2 Açıkçası Görüntü kalitesi iyi ama 5-6 sene dayanacığını sanmam, tabii ki kibar ve titiz kullanılırsa uzun sene kullanılabilir. İlk mesajımda da dediğim gibi kasa kalitesiz biraz daha kaliteli olsa kaçırılmayacak ürün.

Bilgilendirme için teşekkürler, keşke kasa kaliteside daha iyi olsaydı gönül rahatlığıyla düşünmeden satın alabilseydik..
Casper kullandığı Anakartın modelinide söylese keşke, eğer bu modelde çok ucuz bir anakart kullanıyorlarsa diğer bileşenlerde düşük performans verecektir çünkü, anakartın az ısınması performans için önemli bir etken.

Son düzenleme:
Casper Nirvana nb 15.6 kullanıyorum 2013 2014 civarı 3500 TL'ye almıştık hala iş görüyor açıkçası ben memnunum menteşesi kırıldı onda da yanlışlıkla bastırdım. Ama bilmiyorum komşumuzdada var onlarda memnun ama bilgisayar alsam Casper almam, çünkü Çin'den bilgisayar getirttirip logo basıyorlar o yüzden bir modeli çok iyi bir modeli çok kötü oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı