Casper Nirvana S500 alınır mı?

assismoreira

Decapat
Laptop bu.
Laptoptan beklentim Valorant, FM, FIFA Online 4 gibi oyunları sorunsuz çalıştırması onun dışında günlük işlerimi ve Solid vs gibi programlarda basit çizimler yapacağım.

1 aydır bilgisayar arıyorum ama malum dolar vs yükselince paramız pul olunca böyle oldu. Bütçem 7500 olabilir anca o da maksimum bu fiyata alınabilecek daha iyisi aynı standarlarda varsa bakabilirim.

Bu bilgisayar çok mu kötü önerileriniz neler?

Hocam size 4 farklı önerim var. Ben 3500U işlemcili bir laptop kullanıyorum ve Solid kullanıyorum hiç sıkıntı yaşamadım. Diğerleri 3500U'nun üzerinde cihazlardır. Ben AMD tarafının düşük ve orta bütçede daha iyi olacağını düşüyorum. Özellikle 16 GB RAM olan modelleri seçmeye çalıştım 8 GB yetersiz kalır. Aralarından Xiaomi tasarımıyla öne çıkıyor güzel bir cihaz. Ben olsam onu tercih ederdim. Ama yine de son karar sizin.

@assismoreira 80 dereceleri görüyor, laptop olduğundan normal bence. Soğutucu ile bir nebze soğutursunuz. Eskiden mx 230 kullanıyordu, mx 450 kullanmaları çok iyi olmuş.
Mx 450 ve i5 11. nesile göre fiyatı bu piyasada bedava duruyor malesef. Alacak gibiyim bakalım.
Hocam size 4 farklı önerim var. Ben 3500U işlemcili bir laptop kullanıyorum ve Solid kullanıyorum hiç sıkıntı yaşamadım. Diğerleri 3500U'nun üzerinde cihazlardır. Ben AMD tarafının düşük ve orta bütçede daha iyi olacağını düşüyorum. Özellikle 16 GB RAM olan modelleri seçmeye çalıştım 8 GB yetersiz kalır. Aralarından Xiaomi tasarımıyla öne çıkıyor güzel bir cihaz. Ben olsam onu tercih ederdim. Ama yine de son karar sizin.
Hocam çoğu benim attığımdan daha pahalı ve işlemxileri de sanki /5 11. nesile göre biraz geride arrı olarak ansys ile de çalışacağım için harici ekran kartınada ihtiyacım var.

Hocam çoğu benim attığımdan daha pahalı ve işlemxileri de sanki /5 11. nesile göre biraz geride arrı olarak ansys ile de çalışacağım için harici ekran kartınada ihtiyacım var.
Hocam ansys kullanacağım diyorsunuz da 8 GB RAM ile nasıl yapacaksınız? Ayrıca 6500 lira para verilmez o cihaza çok pahalı. Fanboyluk olsun diye demiyorum 8 GB RAM olan cihaza o fiyat çok fazla kaldı ki donanım olarak da üst seviye değil. 7500 bütçeye 1500 TL daha koysanız 4800H 1650'li gaming laptop alınıyor zaten. Ayrıca harici ekran kartına neden ihtiyacınız var anlayamadım. Ansys VRAM ile ilgili gereksinim belirtmiş sadece. APU'larda çalışmıyor mu? Yoksa ben mi bilmiyorum? Ayrıca ekran kartları da çift kanalda neredeyse kafa kafaya oluyor. Onu da belirteyim.

Hocam ansys kullanacağım diyorsunuz da 8 GB RAM ile nasıl yapacaksınız? Ayrıca 6500 lira para verilmez o cihaza çok pahalı. Fanboyluk olsun diye demiyorum 8 GB RAM olan cihaza o fiyat çok fazla kaldı ki donanım olarak da üst seviye değil. 7500 bütçeye 1500 TL daha koysanız 4800H 1650'li gaming laptop alınıyor zaten. Ayrıca harici ekran kartına neden ihtiyacınız var anlayamadım. Ansys VRAM ile ilgili gereksinim belirtmiş sadece. APU'larda çalışmıyor mu? Yoksa ben mi bilmiyorum? Ayrıca ekran kartları da çift kanalda neredeyse kafa kafaya oluyor. Onu da belirteyim.
Hocam sen her şeyin en iyisini biliyorsun. Sana laf yetişmez. Fazla celalleniyorsun. Sana fan boy falan demedik zatende technopc falan en alla sen ya ksksksks. 6500 liralarda dolaşmaya çalışıyorum 9k lık laptop konuşuyorsun o kadar param olsa bende biliyorum ne alacağımı. 7500 e çıksamda yine aynı bu özelliklerde bilgisayar alabiliyorum zaten. 16gb ram yükseltiriz sıkıntı da değil. Ama senin önerdiğin hiç birinin dahili ekran kartı mx 450 nin yanından dahi geçmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı