Casper PC'ye update

RunoNagodre

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yakın bir zamanda ekran kartını degiştirmeyi düşünüyordum. Ama bazı sorunlarla karşılaştım. 500-700 arası ekran kartı alırsam darbogaz yaşayacagımı söylediler. Bende mevcut olan intel i5 650 4 çekirdek 3.20 GHZ işlemcimi yenilemek istiyorum. Bu mevcut işlemciyi kaça satarım ve yerine ne almalıyım? Önerilerinizi bekliyorum.
Sistem özellikleri:
Windows 7 Home Premium
64 bit
İntel i5 650
300 watt güç kaynagı
Anakart Foxconn H55MXV series
Ekran Çözünürlügü 1140x900
4GB RAM vardı. Slotun biri bozuldugu için şuan 2 GB RAM kullanıyorum.
Ekran Kartı ATI Radeon HD 4650 series
Not: PC'yi 5 yıla yakın bir zamanda Casper Bayisinden set olarak almıştım

Son düzenleyen: Moderatör:
4 GB ramı satıp tek slot 8 GB ram al kardeşim ekran kartı olarakta r7 250 işini görür o güç kaynağını zorlamadan.

4 GB ramı satıp tek slot 8 GB ram al kardeşim ekran kartı olarakta r7 250 işini görür o güç kaynağını zorlamadan
2+2 4 gb kardeşim ve işlemci sıkıntılı diyorlar halbisem iyi olması lazım işlemcinin, net cevaplar lazım.

300W diyoruz da 12V'dan kaç Amp veriyor? "A" yazan yer 18'in altında olursa sıkıntı çıkarabilir.
20A Kardeşim.

240W R7 250'ye ucu ucuna yetecektir. @türkerr'in dediği gibi 8 GB belleğe takviye etmeniz gayet yararınıza olacaktır. İşlemciniz 8GB bellek destekliyor. Bide bunun için 32-bit Windows kullanıyorsanız 64-bit Windowsa geçiş yapmanız gerekebilir.

240W R7 250'ye ucu ucuna yetecektir. @türkerr'in dediği gibi 8 GB belleğe takviye etmeniz gayet yararınıza olacaktır. İşlemciniz 8GB bellek destekliyor. Bide bunun için 32-bit Windows kullanıyorsanız 64-bit Windowsa geçiş yapmanız gerekebilir.
Zaten 64 bit ama Win 8.1 64 bite geçmeyi düşünüyorum.

Merhaba arkadaşlar benimde bir casper pc2im var bu özelliklere uygun 4 gb ram tavsiye edermisiniz? birde resimdede gördüğünüz gibi cpu-z 4 slot olduğunu gösteriyor gerçekten pc'imde 4 adet ram slotumu var ? Birde ram uptade'ni ben kendim yapsam garantiden çıkar mı ? Teşekkürler.

Bu Ram olurmu Olursa hemen sipariş vericem :D
CORSAIR 4GB Value DDR3 1600MHz CL11 Notebook Ram

Dosya Ekleri

• dadadadad.jpg
    dadadadad.jpg
    42 KB · Görüntüleme: 186
Son düzenleme:
Her türlü değişiklik garantiden çıkartacaktrır.
Ayrıca 300w PSU, o CPU ya oranla çok daha fazla sorun çıkartacaktır 700TL değerindeki kartlarda.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı