CAT 5 6 kablo döşetmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Bahadegildir

Hectopat
Merhaba,yıllardır türk telekom kullanıcısıyım.3 gün önce 24 mbps’lik taahütümüz bitti,ben de 50 mbps’lik pakete geçtim.Fakat hız ölçümleri yaptığımda maksimum 32-33 mbps alabiliyorum.Teknik servis çağırdım,gelip modemden ve santralden/ankastreden ölçüm yaptılar.Santrale 70 Mbps kadar geliyormuş fakat modeme en fazla 35 geliyor dediler.Sorun bina içi kablolamadan kaynaklı dendi,elektrikçi çağırmam gerektiğini söylediler.Cat 6 kablo çektirsem bir değişiklik olur mu ?
3.katta oturuyorum bina yaklaşık 9 yıllık.İnternetten yaptığım araştırmalara göre tüm servis sağlayıcıları maksimum 75 mbps hız alabiliyorum,santrale olan uzaklık tahmini 142 metreymiş.Kablo + işçilik bana kaça patlar ? Yardımlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• A4F51250-5041-4CF5-907B-2601D0DE0B0E.jpeg
    A4F51250-5041-4CF5-907B-2601D0DE0B0E.jpeg
    65,5 KB · Görüntüleme: 77
CAT 6 ile ilgili olduğunu sanmıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cat 5 / 6tipi kabolar müzik endüstrisinde ve veri iletişiminde de kullanılır. Nitelikli kabloların fiyatının pahalı olmasının sebebi ses üretme / iletmede olan hassasiyetleri de içermektedir. Ayrıca parazitlerden ve manyetik alanlardan etkilenmemesi de önemli.

Pahalı olmasının hıza etki ettiği gibi bir algı var nedense. Hızınızı arttırmayacaktır.

Son düzenleme:
TTnet klasik cevabıdır. Arıza yaşayan herkese otomatikman söylerler bunu.
Bence sizden kaynaklanan bir sorun yok. Bir kablo değiştirerek 10-15mbps hız arttıramazsınız. Benden söylemesi.
Gelen teknik servis baya ilgiliydi,1 tanesi evde modemden bir tanesi aşşağıda kutudan ölçüm yaptılar yaklaşık 15-20 dk sürmüştür şahsen inandım ben adamlara.

Gelen teknik servis baya ilgiliydi,1 tanesi evde modemden bir tanesi aşşağıda kutudan ölçüm yaptılar yaklaşık 15-20 dk sürmüştür şahsen inandım ben adamlara.
Anlıyorum sizi.
Fikrim değişmedi ama uygulamayı yaparsanız lütfen burada sonuçları da paylaşın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı