CAT6 kablo değişimi sonrası değerler

12Mbps ile 25DB değere sahipsiniz. Bu durumda SNR değeri düşürülürse internet hızınız artacaktır. 10-15DB civarına indirildiği taktirde sorunsuz paketin tamamını kullanırsınız. ISS ile görüşün hızınızı yükseltsinler.
Şu an hızınız 12Mbps sabit. Bunu düzeltirler.

Arıyorum SNR değerini 25 DB'den 15'e çektireceğim doğru mudur? Peki Türk Telekom inşallah anlar.

Anlarlar, anlamazlarsa Twitter üzerinden Telekom Destek'e tweet atın.
yüzüme kapattı yapıyorum diye.

tekrar aradım, binada sorun olmadıgını alt yapıda telekomda sorun oldugunu söyledim arıza kaydı oluşturdular, snr değerlerini düşüremediler. snr değerim 25 db düzelmedi.

Son düzenleme:
yüzüme kapattı yapıyorum diye.

tekrar aradım, binada sorun olmadıgını alt yapıda telekomda sorun oldugunu söyledim arıza kaydı oluşturdular, snr değerlerini düşüremediler. snr değerim 25 db düzelmedi.
Twitter üzerinden durumla ilgili bir Tweet atın ve metnin sonuna hizmet numaranızı mutlaka ekleyin.

hangi cat6 kablo aldınız, link verirmisiniz.
standart utp kablo, modem ayarlarından dsl ayarında herşeyi kapattım adsl2 açtım snr düşük gösteriyor ama kopmalar ve yavaşlamalar gözlemledim. sonra adsl2+ açtıgımda kopma yok hız normal ama snr değerleri 25 lerde ne yapıcam?

1111.png

resimdeki standart hali ve snr degerleri 25.5 lerde.

11111.png

Son düzenleme:
Hocam bilen kişiler gelsin gerçekten anlamıyorum :(
ben buldum snr değeri düşmesi için modem adsl2+ kullanıyor ama biz herşeyi kapatınca sadece dsl ayarlarında adsl2 yi yapınca hat zayıflaması ve snr değerleri aşırı düşüyor.

ADSL2 modunda marka ve model fark etmeksizin düşük SNR, düşük hat zayıflaması ve düşük ping elde edersiniz. 12 Mbps üstü hızları desteklememektedir. 12 Mbps üstü hızlarda kullanabilmek için ADSL2+ veya VDSL2 modunda kullanmanız gerekir.
R.png

Son düzenleme:
SNR'ı ayarlayabileceğiniz bir modem satın alsanız dahi servis sağlayıcı tarafından sabitlendiyse elden bir şey gelmez.
Yani demek istediğim servis sağlayıcı ile görüşmeniz, SNR değerini değiştirmeleri gerektiğini söylemeniz gerekiyor.
ADSL bağlantı modlarını değiştirmeyin aksi takdirde bağlantı kopabilir. SNR değeri ile onların bir bağlantısı bulunmamaktadır.
ADSL 2+ modunda düşük SNR ile paketinizin tamamını kullanabilirsiniz. Bunun için dediğim gibi servis sağlayıcı ile görüşmeniz gerek.

Geri
Yukarı