CBR 125r Alınır mı ?

CBR 125r başlangıç için güzel motor, YZF R125 önermişler ama tecrübeniz yok ise CBR'a göre daha zordur. Ayrıca 125'liğe para verilmesine karşıyım, belirli bir kilometreden sonra az gelecek. 250'lik tek silindir almak başlangıç için daha mantıklı, hemen değiştirmezsiniz. R25 en iyisi bana göre, 250SL'de olabilir. Yalnız bunlar biraz performanslıdır, CBR 250R daha iyi olur.

Cbr 125 ile cbr 250 arasında çok fazla tecrübe gerektirecek bir fark yok. Bilinçli bir kullanıcıysanız 250 cc motosiklette daha rahat edersiniz.

Cbr 125 başlangıç için ideal bir motordur. Eğer Cbr 250 düşünüyorsan ona vereceğin paraya az bir miktar daha ekleyip R25 alabilirsin. Bütçeni aşıyorsa Ninja 250SL' de öneririm. Ama motordan önce tam takım ekipmanını mutlaka diz. Bu videolara göz atarak kafandaki soru işaretlerini giderebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Acemi sürücü isen 125 - 150 cc arasında kalmanı tavsiye ederim. Ayrıca 2-3 bin liralık bir scooter almanı tavsiye edicem. Neden ; çünkü yeni alanlar(genellikle herkes+ bende dahilim) aldığı motoru ilk 3-4 ay içinde yatırma ihtimali en yüksek olan kişidir. CBR şasi olarak ne kadar supersport olsada güç olarak ne yaptığı meydanda. Bu motoru yatırdığında hasar büyüklüğüne göre hem kendini hem cebini üzeceksin. Hiç gerek yok böyle bir olaya. Al scooterı'nı ör: Yamaha d'elight 2.el yada Asya Nostalji tarzı ekipmanınıda al kalitelisinden çık trafiğe önce 5-6 ay trafiği öğren iyice he eğer biliyorum trafiği tecrübem var dersen denge olayını, dur kalklarda tecrübe edin. "Scooter ne ya o çirkin küçük" diye eziliyor genelde ki sende öyle diyebilirsin. Zorla bindiremeyiz seni senin hayatın sonuçta. O zamanda sana tavsiyem " YBR 125- CBF 150 / Bajaj " Tarzı motor olacaktır. Şasi olarak küçük , hafif , yakıt olarak mükemmeller. Vites olayını, yokuşlarda dur kalk debriyaj gaz fren olayını bunlarda çok kolay öğrenceksin çünkü aletin çok bi olayı yok. Sana tavsiyem Cbr'ı başlangıç olarak düşünme parana yazık etme ve olabildiğince kendini güvende hissedeceğin motoru al.

Bütçen nedir ? cbr 125 , ybr 125 . Ybr nin sıfırınıda alabilirsin . Ama Yzf 125 almanı önermem. 125 cc motorlarında çok eskilerini almanı tavsiye etmem bütçeni soylersen yardımcı olabılırım

Konuyu Hortlatmış Sayılabilirim Fakat Sana Farklı Bir Tavsiyem Olucak CBR 125 den Hatta Butun 125 SuperSportlardan Uzak Dur Neden Dersen : 125 CCler Supersportsa sana gaz verir git der sende sonuna kadar acarsın gazı ama 130 maks. daha yukarı belki yamaha gider ama alısırsın o hıza cunku arabadada o hızda gidersin benim tavsiyem CBF 150 YBR 125 Alman Simdi Adam A1 alcak diyen dayılar çıkıcak dayı ben A1 ile R25 kullanıyorum Oyuzden CBF YBR de Ogren Sonra İster RC 390 Al İster CBR 250 Al İster NİNJA 300 Al İster R25 (Kesinlikle Şiddetle Tavsiyem) Al Fark Etmez.

Unutmusum Pardon Birde 125 CClerde Fazla Gaz Acıcağın İcin Kol Cıkarma Piston Kapağını Mahvetme Gibi Sıkıntılarla Karsılasabilirsin Her Nekadar Kesici Redline Olsada

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı