CC hakkında devlet neden çözüm bulmuyor?

YigitXS

Hectopat
Yer
Türkiye Cumhuriyeti
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Biraz önce rastgele bir gruba katıldım Telegram'da CC muhabbeti dönüyor sürekli yeni kart bilgileri geliyor ve hemen içindeki para bitiyor ve yönetici daha binlerce var diyor devlet neden bu konuda bir şey yapmıyor? Sizin başınıza geldimi daha önce ailemden birinin kartını kullanırlar diye korkuyorum nasıl yapıyorlar bunu kartlar hep Türk kartları ayrıca.

Biraz önce rastgele bir gruba katıldım Telegram'da CC muhabbeti dönüyor sürekli yeni kart bilgileri geliyor ve hemen içindeki para bitiyor ve yönetici daha binlerce var diyor devlet neden bu konuda bir şey yapmıyor? Sizin başınıza geldimi daha önce ailemden birinin kartını kullanırlar diye korkuyorum nasıl yapıyorlar bunu kartlar hep Türk kartları ayrıca.

Tanıdığım birisi yapıyor ama yurt dışına kaliteli bir VPN kullanıyor daha yakalanmadı.

Devlet sadece vergi alırken görevini icra eder. Diğer konularda gözü kapalıdır kulağı duymaz. Bir suç görürseniz yetkilileri haberdar edin. Belki gereği yapılır. Baharat fabrikası olan bir tanıdık var toz zencefilin içine mısır unu katıyorlar ben bunları sağlık bakanlığına şikayet ettim sonuç yok.

Devletin bu konuda yapabilecek bir şeyi yok internet çok geniş bir ortam ve bu ortam içerisinde birçok veri tabanı bulunuyor. Elde edilen çoğu CC bu hacklenen verilerden elde ediliyor @AçkapıyıGardiyan'nın da dediği gibi devletimiz biraz da bu konulara önem vermiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı