CD Projekt Red, satın alınmakla ilgilenmiyor; bağımsız şirket olarak yoluna devam edecek

Makaleler
2
Yer
Ankara
Gelecek yıllarda daha büyük ve güçlü olacağını düşünen Adam Kicinski, şirketin daha büyük bir şirket çatısı altına girmekle ilgilenmediğini, kendi yoluna bağımsız şekilde devam edeceğini söyledi.

Kaynaklar:

Geçen sene de demiştim, CDPR özgür ruhlu bir şirket o o yıkıkların kanatları altında emir alacak bir firma olmazlar. Hayır görüyoruz satın alınan firmaları hepsi çuvallıyor.

En basiti Microsoft adam olsaydı Bethesda ve Obsidian gibi beraber Fallout NV'yi yaratmış firmaları aldıktan sonra Starfield gibi vasat bir oyun çıkarttırmazdı.

Sony, Denuvo gibi sülük firmalarla iş yapmadığı için acaba mı diyorum ama CDPR gibi kökeni PC oyunculuğuna dayanan bir şirket konsola yönelmez, imkanı yok.

Gitsinler Take-Two'yu alsınlar. Sony ile beraber sabahtan akşama konsol överler.

Geçen sene de demiştim, CDPR özgür ruhlu bir şirket o o yıkıkların kanatları altında emir alacak bir firma olmazlar. Hayır görüyoruz satın alınan firmaları hepsi çuvallıyor.

En basiti Microsoft adam olsaydı Bethesda ve Obsidian gibi beraber Fallout NV'yi yaratmış firmaları aldıktan sonra Starfield gibi vasat bir oyun çıkarttırmazdı.
Starfield'ı yapmaya microsoft'dan önce başlamışlardır ortada bir emek vardı çöpe atmaktansa çıkarttılar, bence bundan sonra yapılacaklara bakılmalı.

Şu an iyi gidiyorlar zaten bence. Yaptıkları işler en azından biraz tutku ile yapılıyor. Tek istekleri ve amaçları para kazanmak değil. Büyük bir şirket altına girerlerse yaşayacakları sorun da bu olur zaten, üstlerinde ki adamlar yüzünden kendi fikirlerinden ve tutkunlarından vazgeçmek zorunda kalabilirler. Zaten ellerinde Witcher gibi bir marka varken maddi olarak da sorun yaşamazlar tahminimce.

Starfield'ı yapmaya microsoft'dan önce başlamışlardır ortada bir emek vardı çöpe atmaktansa çıkarttılar, bence bundan sonra yapılacaklara bakılmalı.

Şaşırtsınlar o vakit, göreceğiz ne yapacaklar. Şirketleri Microsoft alıyor, oyuna AMD sponsor oluyor ama ne hikmetse sınırsız bütçesi olan oyun için kimse çıkıp "ağa bu oyun tam olmadı gibi ya, biraz erteleyip cilalasak mı? Hem beklentileri de karşılarız" dememiş.

Geri
Yukarı