Cehennemi dünyada yaşıyor olabilirsiniz?

Evrenin işleyişini bilmiyoruz. Belki kötü insanlar evrenin işleyişi kapsamında evren tarafından cezalandırılıyordur. Belki kötü insanlar öldükten sonra tıpkı reenkarnasyon'daki gibi yeniden hayata geliyordur ama bu sefer, önceki hayatında yaptıklarının bedelini ödemek için. Kimbilir.
Bu olayı düşünmüştüm olabilir mi diye ama ayetlerde böyle birşeyin mümkün olmadığı yazılı.

Yani bir nevi hazırlık sınavı gibi düşünebilir miyiz?
Düşünülebilir ama bizim dünyevi eğitim sistemimiz gibi bakmamak lazım. Öğrenirsin, değişirsin, gelişirsin. Bunun sonucunda yeni bir hale ulaşır ve farklı derslerle karşılaşırsın. Yine bunlar karşısında da kararlar alırsın ve bu kararlarının sonucundan yine bir şeyler öğrenirsin.

Düşünülebilir ama bizim dünyevi eğitim sistemimiz gibi bakmamak lazım. Öğrenirsin, değişirsin, gelişirsin. Bunun sonucunda yeni bir hale ulaşır ve farklı derslerle karşılaşırsın. Yine bunlar karşısında da kararlar alırsın ve bu kararlarının sonucundan yine bir şeyler öğrenirsin.
Aynen öyle herşey bizim elimizde aslında.

images (1).jpeg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı