Çekim yasası, manifesting gibi olaylara inanıyor musunuz?

5-55 tekniği gibi videolar görmüştüm. İstediğin şeyi bir kağıda 5 gün boyunca 55 defa yazmamız gerekiyormuş. Ayrıca buna %100 inanmamız gerekiyormuş. En küçük bir şüphe frekans bozulmasına yol açıyormuş ve gerçekleşme ihtimalini düşürüyormuş. Videodaki adam bunu ciddi bir şekilde anlatıyor. Ancak ben kafamdan hiçbir zaman bunun saçma bir şey olduğu fikrini çıkaramam. Dolayısıyla bu tekniği uygulayıp başarısız olsam bile adamın bir suçu olmayacak. Çünkü savunması hazır: Benim yeterince inanmadığımı söyleyecektir.

Peki bu çekim yasası zımbırtısını gerçekleştirdiğini söyleyenlerin yaşadıkları sadece birer tesadüf mü? Yoksa sürekli istedikleri şeyi düşündükleri için bunun olması yönünde otomatik olarak adımlar attıkları için mi doğaüstü bir şekilde gerçekleşiyormuş gibi görünüyor?

Muhtemelen ortada mucize gibi bir şey yok. Eğer havadan para yağmasını istediğini kağıda yazarsan buna kesin olarak inanman çok zor. İnandın diyelim, bunun olması için para yüklü bir uçağın evinin üzerinden geçerken bagaj arızası yapması gerekiyor. Bunun gerçekleşme olasılığı ne? Absürt bir şey olduğu için en aptal insan bile buna %100 inanmazdı. Ancak gerçekleşme olasılığı olan şeyler yazılırsa, mesela maaşının 2 katına çıkması gibi. Kişi bunu istiyor, bunu düşünüyor ve olması için yazıyor. Ardından bunun olması için otomatik bir şekilde adımlar atıyor. Patronunun huyuna suyuna gitmesi, iş performansını arttırması gibi.

Yani benim çekim yasasından mantık çerçevesinde anladığım şeyler bunlardır. Olabilitesi muhtemel şeyler dilek olarak kağıda yazılması gerekiyor. Bu safsata gibi görünen, ama kendi içinde bir miktar mantık barındıran olaya inananlar genellikle para, aşk, sağlık, başarı gibi ıvır zıvır için bu teknikleri uygular. Benim gibi ışınlanmak isteyen, diğer galaksilere seyahat etmek isteyen, hayvanların insan gibi konuşmasını isteyenler için çekim yasası hiçbir zaman işe yaramaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı