Vaka sayısına inanıyor musunuz?

İnanıp inanmamak neyi değiştirecek ? Doğruysa sağa sola tutunup elini ağzına mı götüreceksin yanlışsa daha da mı dikkatli olacaksın. Bas bas bağırılıyor sağlık bakanı her gün aynı şeyi söylüyor herkes bireysel tedbirine devam edecek gevşemeyecek diye gereksiz detaylara takılmamak lazım önemli olan kendi ve etrafımızdakilerin sağlını koruyabilmek.

Maalesef inanmıyorum artık. Bakan Koca'ya şeffaflığından dolayı güveniyordum başlarda ama şu an gerçekten bu kadar iyi seviyede olamaz ölüm oranı. Mutlaka kırpılıyor bir miktar. Vaka sayısı artıyor gözüküyor ama onun da gerçeği yansıttığına pek inanmıyorum. Zaten çok fazla vaka ve vefat oranı zatüre veya sert geçirilen soğuk algınlığı olarak rapor edilmiş. Bu kabul ediliyor bile.

Dün, 3 ay sonra ilk kez evden çıkıp şehir içinde gezmeye çıktım. Genci yaşlısı ne varsa doldurmuş, sanki hiç koronavirüs olmamış gibi.
Şehir içinde gezmeye çıkmışsınız. Aynı durum sizin için de geçerli. Siz neden çıktınız? Belki onların çoğu da uzun zamandır dışarıya çıkmayan insanlardır? (Şahsen inanmıyorum ancak olabilir.) Yanlış anlamayın özellikle size sallamıyorum. Ancak biraz empati yapmak gerek, sonuçta siz de çıktınız. :)
(Tabii araba ile çıktıysanız yazdıklarımı boşverin. :) )

Yeni konular

Geri
Yukarı