Celeron G1610 sistem kasıyor

pokemon_42

Picopat
Arkadaşlar bilgisayarım bayağı bir kasıyor mesela başlata bastığımda, bir uygulamayı açtığımda geç açılıyor ve geç kapanıyor.

Sistem özellikleri lazım olur diye.

Intel(r) Celeron(r) CPU G1610 @ 2.60GHz 2.60 GHz.
4 GB RAM.
Ekran kartı: Intel(r) HD Graphics.

İşletim sistemi sürümünüz nedir? Bence Windows 10 Single Language 64 bit sürümüne temiz kurulum aracılığıyla geçiş yaparsanız sisteminizdeki yükün kalktığını fark edeceksinizdir.

RAM veya Ekran Kartı Alabilsem sorun düzelir mi?

Ekran kartınız onboard ve bu da sizin RAM'inizden tüketir. Bence önceliğiniz RAM takviyesi olmalı fakat anakart modelinizi verirseniz daha yardımcı olabiliriz.

İşletim sistemi sürümünüz nedir? Bence Windows 10 Single Language 64 bit sürümüne temiz kurulum aracılığıyla geçiş yaparsanız sisteminizdeki yükün kalktığını fark edeceksinizdir.
Windows 10 kullanıyorum birde yazmayı unuttmuşum kusura bakmayın 1 veya 2 ay önce windows çökmüştü ondan kaynaklı olmaz değilmi ?

İşlemcinin gücü düşük kalıyor maalesef veya windows 10 ise muhtemelen %100 disk kullanımı sorunu da yaşıyor olabilirsiniz.

RAM'inizin miktarı çok düşük. Sisteminizde onboard ekran kartı olduğundan o da RAM'den payını alıyor, size az miktar kalıyor.

Windows 10 mu kullanıyorsunuz?

Sisteminiz güçsüz bu arada, bunun da etkisi var.

Hard disk mi kullanıyorsunuz?

Windows 10 bu cihaz için ağır. Özellikle SSD yoksa resmen işkence oluyor. Windows 8.1 öneririm.
Haklısınız. SSD olmadan geç açılan bir işletim sistemi fakat Single Language en verimlileri. Ben de SSD olmayan sisteme 8.1 önermek isterdim fakat 8.1 cidden alışması güç bir işletim sistemi. Umarım en yakın zamanda bir SSD alır ve ona Windows 10 kurulumu yapar arkadaşımız.

Yeni konular

Geri
Yukarı