Celeron N3060 1.60GHz işlemci nasıl yükseltilir?

Çekirdek sayısını yükseltmeniz sadece gerekmeyen bir esnada tüm çekirdekleri kullanıma sokar. İşlemci zaten çoklu çekirdek performansı gerektiren bir iş parçacığı yürütüyorsa gerekli çekirdekleri yük altında devreye sokar
Bir şey daha söyleyeceğim bu söyleyeceğim şeyin konusunu açmıştım ama kimse yorum yapmadı dün bilgisayarımda ders çalışırken kulaklığımın şarjı bitti şarja taktım ve başka kulaklık taktım bilgisayarıma o kulaklıktan cızırtı sesi gelmeye başladı o kulaklığı çıkarttım bilgisayarın sesine geçtim ama bilgisayardan ses gelmemeye başladı ve mikrofon çalışıyor olarak gösteriyordu ama sesim gitmiyordu bu sorun ne olabilir?

Çekirdek sayısını yükseltmenin hiçbir mantığı yok o zaman?
Aslında var. Tekli çekirdek performansı kötü olan işlemcilerde tekli çekirdek bazlı işlemleri tüm çekirdekleri açarak çoklu çekirdek kullanımına yayabiliriz. Ancak kayda değer bir performans artışı sağlamayacağı gibi bir de üstüne boşta daha fazla kaynak tüketecek ve daha çabuk ısınıp daha kısa aralıklarda frekans kısacaktır
Bir şey daha söyleyeceğim bu söyleyeceğim şeyin konusunu açmıştım ama kimse yorum yapmadı dün bilgisayarımda ders çalışırken kulaklığımın şarjı bitti şarja taktım ve başka kulaklık taktım bilgisayarıma o kulaklıktan cızırtı sesi gelmeye başladı o kulaklığı çıkarttım bilgisayarın sesine geçtim ama bilgisayardan ses gelmemeye başladı ve mikrofon çalışıyor olarak gösteriyordu ama sesim gitmiyordu bu sorun ne olabilir?
Jak girişi var ise ona kulaklık tak ve çıkar. Düzelecektir diye düşünüyorum

Aslında var. Tekli çekirdek performansı kötü olan işlemcilerde tekli çekirdek bazlı işlemleri tüm çekirdekleri açarak çoklu çekirdek kullanımına yayabiliriz. Ancak kayda değer bir performans artışı sağlamayacağı gibi bir de üstüne boşta daha fazla kaynak tüketecek ve daha çabuk ısınıp daha kısa aralıklarda frekans kısacaktır

Jak girişi var ise ona kulaklık tak ve çıkar. Düzelecektir diye düşünüyorum
Çok ama çok teşekkürler dünden beri internete bakıyorum hiç biri işe yaramadı senin sayende hoparlör düzeldi sen söylemeseydin bilgisayarı sıfırlayacaktım. 😁

6 Yıllık bir işlemci vakti saati ömrü dolmuş
Suan piyasalarda n5000 serisi var
Sizdeki 3000 serisi baya baya geride geçmişte kaldı

Geri
Yukarı