Cenazeye gitmeli miyim?

Başınız sağ olsun. Benim bildiğim cenaze işlemlerine yalnızca 1.dereceden yakın akrabalar katılıyor onun dışında katılmak için izin almanız gerekiyor. Ama bu dediğim COV-19 nedeniyle vefat eden insanlar için getirilmiş olabilir. Araştırmanızda fayda var.

Bu arada toprak atmak için elinize kürek tutuşturmayacakları bir yerde dur. Cenazelerde polis bekliyor diye biliyorum ama emin değilim. O yüzden sıkıntı olmayacaktır.

Benim 70 yaşında kronik rahatsız tanıdık kaptı korona. Kesin öldü dedim çünkü adam zaten zar zor nefes alıyor, bir de korona kaptı şimdi öldü dedim ama ölmedi. Yani korona kapsan bile ölmezsin yüksek ihtimalle. Bence çocukluk arkadaşım dediğin kişinin cenazesine gitmemen hoş olmaz. Yani öğrense üzülürdü.
Ama sana kalmış tabii ki.

Evet arkadaşlar sorum şu yönde: 1 - 1.5 hafta önce trafik kazası geçirdi arkadaşım ve onu kaybettik. Yarın cenazesi var. Çok sevdiğim bir arkadaşım ancak korona olmayı hiç istemiyorum. Ne yapmalıyım?

15 senelik arkadaşınsa son kez veda etmelisin kim bilir ne kadar iyi anılarınız oldu 1 korona yüzünden gitmemezlik yapma.

Yeni konular

Geri
Yukarı