Cenazeye gitmeli miyim?

Maskeni tak, kimseyle temasta bulunma, kolay kolay geçmez. Başın sağ olsun kardeş.

Çocukluk arkadaşımdı. Yaklaşık 15 sene falandır arkadaşız. Bir de içimi burkan şey, arkadaki arabayla ben geliyordum. Gözümün önünde oldu kaza.
Ailesiyle bir yakınlığın varsa gitsen iyi olur. Arkadaşların gidecekse bu da gitmen için bir sebep. Bunlar yoksa gitsen de gitsen de bir şey ifade etmiyor kaybettiğin arkadaşın için.

Tedbirini alarak git, sonuçta 15 yıllık arkadaşın. Yarına yaşayacağımızın garantisi olmadığı için sevdiğimiz insanlara karşı sorumluluklarımızı yerine getirmeliyiz.

Son düzenleme:
İçim burkuldu hocam ya :(. Benim de çocukken astımım vardı şimdi tetiklemiyor ama çok önlem alıp gidebilirsin sosyal mesafeni koruyarak falan.
Maske tavsiyeniz nedir? Sürekli aklıma geliyor o an. Eğer ben kaza yapsaydım o benim ölmem yerine kendisinin ölmesini isterdi rahmetli. En sevdiğim arkadaşımdı.

Evet arkadaşlar sorum şu yönde: 1 - 1.5 hafta önce trafik kazası geçirdi arkadaşım ve onu kaybettik. Yarın cenazesi var. Çok sevdiğim bir arkadaşım ancak korona olmayı hiç istemiyorum. Ne yapmalıyım?
Kanka,dedemin cenazesine bile gitmedim ben. Daha mezarlığına bile gitmedim hayatımda öleli 1 yıl 3 gün oldu.

Geri
Yukarı