Çeviri yaparak İngilizce geliştirmek

wo3dk

Femtopat
Bazen 1 saatlik videoları çeviriyorum. Bir tane oyunu çevirdim. Bilgisayarı yapınca da GTA advance çevireceğim.
Seviyem a2. çevirileri kendime saklıyorum şimdilik. Bu şekilde B1'e gelişebilir miyim?

Son düzenleme:
Bazı kalıpları biliyorum.
Kalıplar pek işimize yaramaz ki. Direkt dil bilgisi olarak diyorum. B1 seviyesindeki bir kişinin dil bilgisinde az çok gelişmiş olması lazım. Tense, modal, active passive, noun clause, adjective adverb, relative clause konularına biraz çalışmalısın. Çünkü B1-B2 seviye metinleri bu konuları bilmeden tam çeviremezsin.

Kalıplar pek işimize yaramaz ki. Direkt dil bilgisi olarak diyorum. B1 seviyesindeki bir kişinin dil bilgisinde az çok gelişmiş olması lazım. Tense, modal, active passive, noun clause, adjective adverb, relative clause konularına biraz çalışmalısın. Çünkü B1-B2 seviye metinleri bu konuları bilmeden tam çeviremezsin.
Bunlar gramere giriyor değil mi? Youtubede grammer dersi veren bir kanal var ordan başlayayım o zaman.

Konuyu düzenledim. Soruyu sormayı unutmuşum.
Etkisi olur bilmediğin kelimeleri vesaire öğrenip karakter eğer sesli bir şekilde konuşuyorsa hem nasıl cümle kurduğunu vesaire de çözüp taklit edersen gelişmeye başlar, ama B1 için bu yeterli değil, bol bol okumalı, yazmalı, dinlemeli ve konuşmalısın.

Geri
Yukarı